Policyjni antyterroryści z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę. W okolicach Żagania (woj. lubuskie) zlikwidowali profesjonalnie przygotowaną plantację konopi indyjskich.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na trop przestępców policjanci z wydziału narkotykowego gorzowskiej komendy trafili pod koniec sierpnia przy okazji jednej z prowadzonych spraw. Szybko ustalili kto i gdzie stworzył plantację. 12 września nad ranem policjanci z sekcji antyterrorystycznej pojawili się w jednej ze wsi w powiecie żagańskim.

Na filmie z ich akcji widać, jak z pomocą drabin wchodzą na pierwsze piętro. Tam – w pomieszczeniu bez okien – jest plantacja konopi indyjskich. Wejść można do niej tylko przez... szafę. W domku jednorodzinnym jest mnóstwo profesjonalnego sprzętu, w pomieszczeniach utrzymywana jest odpowiednia temperatura. W jednym z nich przestępcy zainstalowali agregat prądotwórczy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

– Policjanci zabezpieczyli tam niemal 350 krzaków konopi. Zatrzymali 35-letniego mężczyznę i 20-letnią kobietę – informuje sierżant sztabowy Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Kryminalni szukali jednak dalej. Wiedzieli, że to dopiero początek sprawy. Na początku października zatrzymali dwóch mężczyzn. 32-latka zaskoczyli w domu, a 38-latka zatrzymali na jednej z ulic Nowej Soli.

Cała czwórka usłyszała już zarzuty – za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi im do ośmiu lat więzienia. Wszyscy trafili do aresztu.

Plantacja konopi indyjskich w domku niedaleko Żagania
Plantacja konopi indyjskich w domku niedaleko Żagania  FOT. KWP GORZÓW

Siałkowski pisze z sądu - najciekawsze sprawy z wokandy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  narnia?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0