Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po zjeździe otwarcia w Gorzowie, który rozpoczął tegoroczne zmagania ligowe, drużyna Klubu Szachowego Stilon była na piątym miejscu. Wtedy przekonaliśmy się, że tym razem trudno będzie w jakikolwiek sposób zagrozić Hetmanowi Katowice, któremu tak mocno deptaliśmy po piętach rok temu (przegraliśmy minimalnie, zdobyliśmy srebro). Ze znakomitymi rywalami przegraliśmy 1,5:4,5. Hetman w czasie drugiej zjazdu pokonał też Polonię Wrocław 3,5:2,5 i bardzo pewnie zmierza po kolejne złoto.

Do Wrocławia pojechaliśmy mocniejsi. Dołączyli do naszej drużyny Michał Krasenkow i Beata Zawadzka. Oboje spisywali się świetnie, wygrali podczas drugiego zjazdu wszystkie swoje pojedynki. Zresztą stilonowcy w czwartej, piątej i szóstej rundzie oddali przeciwnikom bardzo mało. W starciu z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza swój pojedynek przegrał Marcel Kanarek, a w meczu z Wisłą Kraków – Jurij Kryworuczko.

W najbardziej istotnym spotkaniu tego zjazdu z Miedzią Legnica wszyscy gorzowianie punktowali i pewnie zwyciężyli 4:2. W ten sposób zamienili się z legniczanami na trzeciej pozycji, mając duże szanse na powtórzenie wyniku w lidze z 2016 r.

– W czasie zjazdu w Katowicach kluczowy dla nas będzie pierwszy dzień rywalizacji. To wtedy zagramy z wrocławianami – powiedział Andrzej Modzelan, przedstawiciel gorzowskiego klubu.

Pierwotnie ostatni zjazd miał się rozpocząć 20 października, ale ostatecznie szachiści wyłonią medalistów DMP w dniach 24-26 listopada. Poprosiła o to grupa zawodników walczących w ekstraklasie, bo wcześniejszy termin kolidował z rozgrywkach w Niemczech i na Słowacji, gdzie Polacy też rywalizują.

WYNIKI GORZOWIAN NA DRUGIM ZJEŹDZIE:

4. RUNDA: Ksz Stilon Gorzów – SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza 5:1

Stilon: Jurij Kryworuczko 1, Kacper Piorun 1, Michał Krasenkow 1, Bartłomiej Heberla 1, Beata Zawadzka 1.

5. RUNDA: KSz Stilon Gorzów – KSz Miedź Legnica 4,5:1,5

Stilon: Jurij Kryworuczko 0,5, Kacper Piorun 0,5, Michał Krasenkow 1, Bartłomiej Heberla 0,5, Marcel Kanarek 1, Beata Zawadzka 1.

6. RUNDA: KSz Stilon Gorzów – TS Wisła Kraków 4:2

Stilon: Kacper Piorun 0,5, Michał Krasenkow 1, Bartłomiej Heberla 1, Marcel Kanarek 0,5, Beata Zawadzka 1.

  • 1. Wasko Hetman GKS Katowice 6 12 27,0
  • 2. Votum SA Polonia Wrocław 6 10 24,5
  • 3. KSZ STILON GORZÓW 6 10 22,5
  • 4. KSz Miedź Legnica 6 10 21,0
  • 5. Akademia Szachowa Gliwice 6 6 15,0
  • 6. WKS Kopernik 6 5 19,5
  • 7. TS Wisła Kraków 6 5 16,5
  • 8. KSz Silesia JAS FBG Racibórz 6 2 11,0
  • 9. UKS Hetman Częstochowa 6 0 14,0
  • 10. SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza 6 0 9,0
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.