Czekamy na ostatnie rozstrzygnięcia w żużlowej PGE Ekstralidze. Tym razem pogoda nie powinna przeszkodzić w rozegraniu niedzielnego rewanżu o brąz w Zielonej Górze. Dziś okazało się, że nie będzie jakiegoś zaskakującego zwrotu w sprawie Rybnika. ROW w następnym sezonie pojedzie w pierwszej lidze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po tym jak Rosjanin Grigorij Łaguta został przyłapany na dopingu, PGE Ekstraliga anulowała jego punkty zdobyte w meczu ROW – Włókniarz i zweryfikowała to spotkanie jako zwycięstwo częstochowian. Automatycznie Rybnik został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli, a to oznacza spadek tej drużyny.

Po tamtym werdykcie byliśmy zaskoczeni nie samą weryfikacją, a tym, że Łagucie nie zabrano punktów z kolejnych meczów, w których startował, bo właśnie takie konsekwencje mieliśmy przy wcześniejszych wpadkach dopingowych w polskim żużlu.

ROW odwołał się do Trybunału Polskiego Związku Motorowego, ale tam nic się nie zmieniło. Decyzja PGE Ekstraligi została podtrzymana. Rybnik spada z ligi, w jego miejsce awansuje Unia Tarnów. Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie spotkań barażowych pomiędzy Get Well Toruń i Wybrzeżem Gdańsk, które odbędą się w najbliższe dwie niedziele oraz kto zostanie brązowym medalistą w sezonie 2017.

W Gorzowie Stal pokonała Falubaz Zielona Góra 52:38. Rewanż w pierwszym terminie storpedował deszcz. W najbliższą niedzielę ma być w końcu ładna pogoda.

Gospodarze pojadą w zmienionym składzie, bo poważnej kontuzji nabawił się Szwed Jacob Thorssell, za niego w awaryjnym trybie został ściągnięty Andrzej Karpow. Stalowcy mieli kłopot z Martinem Vaculikiem, który poważnie się rozchorował. Na niedzielę ma być jednak gotowy do walki. Co ciekawe, w tym tygodniu zielonogórzanie Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz oraz Bartosz Zmarzlik ze Stali spotkali się na treningu... w Toruniu. Zmarzlik od razu postanowił przejechać motocykle, które tak go zawiodły w finale ligi szwedzkiej, a także sprawdził kąty Motoareny przed kolejną rundą Grand Prix (7 października).

FALUBAZ ZIELONA GÓRA – CASH BROKER STAL GORZÓW

Niedziela 1 października, godz. 16, stadion przy ul. Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze, transmisja w nSport+.

FALUBAZ: 9. Jarosław Hampel, 10. Andriej Karpow, 11. Jason Doyle, 12. Patryk Dudek, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Mateusz Tonder, 15. Alex Zgardziński.

STAL: 1. Martin Vaculik, 2. Przemysław Pawlicki, 3. Krzysztof Kasprzak, 4. Linus Sundstrom, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Rafał Karczmarz, 7. Hubert Czerniawski.

WYNIKI I TERMINARZ FAZY PLAY-OFF:

niedziela 3 września, pierwsze mecze półfinałowe

Betard Sparta Wrocław – Cash Broker Stal Gorzów 47:43

Fogo Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra 50:40

niedziela 10 września, drugie miejsce półfinałowe

Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno 45:45

Cash Broker Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 45:45

niedziela 17 września, pierwsze mecze o 1. i 3. miejsce

(o brąz) Cash Broker Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra 52:38

(o złoto) Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław 49:41

niedziela 24 września, drugi mecz o 1. miejsce

(o złoto) Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 45:45

niedziela 1 października, drugi mecz o 3. miejsce

(o brąz) godz. 16 nSport+ Falubaz Zielona Góra – Cash Broker Stal Gorzów

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej