My jesteśmy sami dla siebie przeciwnikami i jeśli wszyscy zawodnicy pojadą na odpowiednim poziomie to również taką stratę do Stali Gorzów będziemy w stanie odrobić - powiedział trener Falubazu Marek Cieślak. - Moi zawodnicy wiedzą, o co jadą, od początku chcemy przypilnować, aby wywalczonej u siebie przewagi nagle nie roztrwonić - odpowiada Stanisław Chomski, szkoleniowiec żółto-niebieskich. Rewanż o żużlowy brąz w niedzielę w Zielonej Górze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwsze spotkanie w Gorzowie gospodarze wygrali 52:38. Falubaz, aby stanąć na podium, musi co najmniej powtórzyć ten wynik, bo był lepszy od Stali w sezonie zasadniczym.

– Jeszcze przed nami 15. wyścigów. Jeśli Gorzów potrafił wygrać na otwarcie trzy biegi po 5:1, a potem cały mecz szedł na remis, to czemu my teraz nie mamy tego powtórzyć na swoim torze – powiedział trener Falubazu Marek Cieślak. – Nie pomaga Grand Prix, bo w Sztokholmie jest trzech naszych zawodników [Jason Doyle, Patryk Dudek oraz wyznaczony na rezerwowego Jacob Thorssell]. Nie mamy nic do stracenia, a na pewno jesteśmy w stanie pokazać dobry żużel. Wynik z Gorzowa jest na pewno dużą wpadką, w żadnym wypadku nie zakładaliśmy, że przegramy aż różnicą 14 punktów. Cóż, sami sobie tak wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę i teraz trzeba ją spróbować przeskoczyć. My jesteśmy sami dla siebie przeciwnikami i jeśli wszyscy zawodnicy pojadą na odpowiednim poziomie to również taką stratę będziemy w stanie odrobić.

Co ciekawe, szkoleniowiec naszych rywali stwierdził też, że „w play-off Falubaz jedzie z zespołami, które mają mocnych juniorów.” Fajnie coś takiego usłyszeć nie tylko od trenera klubowego, ale także kadry. Przecież Rafał Karczmarz, Hubert Czerniawski i Alan Szczotka zaliczają swój pierwszy sezon w PGE Ekstralidze, a faktycznie już rówieśników z Zielonej Góry biją na głowę. W rewanżu ich postawa w drugim, młodzieżowym wyścigu też może mieć duże znaczenie dla losów dwumeczu o brąz, bo szybko zahamuje lub nie zapędy konkurentów.

– Cały czas próbujemy z nich ściągać presję, bo nasi juniorzy są dopiero na początku trudnej, żużlowej drogi, ale oni już sami mają świadomość, że mogą pomóc drużynie – opowiadał trener Stali Stanisław Chomski. – Przez trzy wyścigi zbudowaliśmy przewagę w pierwszym meczu, ale i w ten sam sposób możemy ją stracić. Jestem spokojny, że zawodnicy są tego świadomi. Jak się da, od razu spróbujemy zaatakować, a potem mamy zamiar korzystać z naszych największych armat, aby przynajmniej obronić różnicę. Nie mam żadnych złudzeń, Falubaz nie odpuści, też chce dobrze skończyć ten sezon. Dlatego cierpliwie poczekajmy aż skończy się ostatni wyścig tego dwumeczu. Wierzę, że wtedy to my będziemy się cieszyć.

FALUBAZ ZIELONA GÓRA – CASH BROKER STAL GORZÓW

Niedziela 24 września, godz. 16, stadion przy ul. Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze, transmisja w nSport+.

FALUBAZ: 9. Jarosław Hampel, 10. Jacob Thorssell, 11. Jason Doyle, 12. Patryk Dudek, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Mateusz Tonder, 15. Alex Zgardziński.

STAL: 1. Martin Vaculik, 2. Przemysław Pawlicki, 3. Krzysztof Kasprzak, 4. Linus Sundstrom, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Rafał Karczmarz, 7. Hubert Czerniawski.

WYNIKI I TERMINARZ FAZY PLAY-OFF:

niedziela 3 września, pierwsze mecze półfinałowe

Betard Sparta Wrocław – Cash Broker Stal Gorzów 47:43

Fogo Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra 50:40

niedziela 10 września, drugie miejsce półfinałowe

Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno 45:45

Cash Broker Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 45:45

niedziela 17 września, pierwsze mecze o 1. i 3. miejsce

Cash Broker Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra 52:38

Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław 49:41

niedziela 24 września, drugie mecze o 1. i 3. miejsce

(o brąz) godz. 16 nSport+ Falubaz Zielona Góra – Cash Broker Stal Gorzów

(o złoto) godz. 19 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej