Trener kadry wioseł długich Jerzy Broniec podjął decyzję w sprawie składu męskiej ósemki na mistrzostwa świata seniorów, które w niedzielę rozpoczną się w Sarasocie. W składzie tej osady popłyną: Zbigniew Schodowski z AZS AWF Gorzów oraz Marcin Brzeziński, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Ryszard Ablewski, Bartosz Modrzyński, Piotr Juszczak, Krystian Aranowski i Daniel Trojanowski.
Biało-czerwona ekipa musiała odkładać swój wylot do USA, bo w Stanach Zjednoczonych szalał huragan. Nasi reprezentanci są już jednak na miejscu. – Jest ciężko, szczególnie po treningach, ale trzeba przyzwyczajać się. Jeszcze czasem niektórzy budzą się za wcześnie, ale powoli aklimatyzujemy i dostosowujemy się do nowych warunków – powiedział trener kadry wioseł krótkich Aleksander Wojciechowski.
Na miejscu nie widać za bardzo skutków groźnego żywiołu. – Są na przykład palmy są podparte kołkami z czterech stron. Widocznie wiatr naruszył te drzewa i w ten sposób przywraca się je do życia. Gospodarze musieli rozmontować na czas huraganu ogromne hale namiotowe i teraz je z powrotem składają – opowiadał Bogdan Gryczuk, szef wyszkolenia w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich.
Wcześniej było już wiadomo, że Olga Michałkiewicz z AZS AWF Gorzów popłynie w Sarasocie w czwórce bez sterniczki razem z Marią Wierzbowską, Moniką Ciaciuch i Joanną Dittmann. – Ta konkurencja się bardzo zmienia po tym jak znalazła się w programie igrzysk olimpijskich w Tokio – stwierdziła Marta Wierzbowska. – Do czwórek przesiadają się mocne zawodniczki z ósemek czy dwójek. Zapowiada się ostra walka o finał i czołowe miejsca.
Finały w Sarasocie odbędą się w sobotę 30 września i w niedzielę 1 października.
NASI W REPREZENTACJI NA MŚ SENIORÓW:
W 4-
- Maria Wierzbowska (RTW LOTTO Bydgostia)
- Monika Ciaciuch (RTW LOTTO Bydgostia)
- Joanna Dittmann (RTW LOTTO Bydgostia)
- Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów)
M 8+
- Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów)
- Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)
- Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
- Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
- Ryszard Ablewski (RTW LOTTO Bydgostia)
- Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)
- Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz)
- Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz)
- Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz)
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.