Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wioślarskie mistrzostwa świata odbędą się w Sarasocie od 24 września do 1 października. Olga Michałkiewicz popłynie w czwórce bez sterniczki, a Zbigniew Schodowski najprawdopodobniej w ósemce.

Biało-czerwona ekipa pierwotnie już od prawie tygodnia miała być w USA, ale trzeba było zmienić plany przez huragan. Loty zostały odwołane. – Ostatecznie ruszamy w najbliższą sobotę i niedzielę – zapowiedział Bogdan Gryczuk, szef wyszkolenia w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich. – W związku z opóźnieniem zmieniają się plany przedstartowe naszej reprezentacji. Ostatnie szlify formy zostaną przeprowadzone już w Sarasocie. Szczęście, że kataklizm, przez który ucierpiało w Stanach Zjednoczonych wielu ludzi, oszczędził mistrzostwa wioślarskie. Straty na miejscu zmagań też są, ale jest jeszcze parę dni, aby się z nimi uporać.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.