Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Komitet organizacyjny mistrzostw świata dokonał pełnej oceny zniszczeń wykonanych przez huragan Irma. Na bieżąco komunikujemy się z lokalnymi i stanowymi władzami i staramy się koordynować naprawę zniszczeń w docelowym obszarze, ale również na lotniskach, w hotelach oraz tych dotyczących transportu i handlu. Obszar Sarasota/Brandenton nie został bezpośrednio zaatakowany przez huragan. Zgodnie z przewidywaniami uszkodzenia nie są zbyt duże. Terytorium jest dotknięte ograniczeniami w ruchu lądowym, które potrwają dopóki nie zostaną usunięte uszkodzenia. (...) Kolejne aktualizacje podamy w trakcie najbliższych 24/48 godzin” – to wieści od organizatorów.

Wylot Polaków na razie jest przekładany z dnia na dzień, wioślarze pozostali w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, gdzie nadal trenują. Według informacji, które docierają z USA, nie ma problemu ze sprzętem. Łodzie dotarły na miejsce, gdzie będą rozgrywane tegoroczne MŚ, na początku września i są odpowiednio zabezpieczone. Mistrzowskie zmagania mają się rozpocząć 24 września.

W ubiegłym tygodniu reprezentanci Polski odebrali nominacje. Wśród nich znalazło się dwóch reprezentantów AZS AWF Gorzów.

Dwukrotna młodzieżowa mistrzyni świata w czwórce podwójnej Olga Michałkiewicz, tym razem znalazła się w czwórce bez sterniczki. Ta konkurencja została zapisana w programie olimpijskim na Tokio 2020.

Obok Michałkiewicz popłyną trzy wioślarki Lotto Bydgostii – Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann, a rezerwową jest Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków). Ciaciuch to brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w czwórce podwójnej. – Zawsze lubiłam osady długowiosłowe. Kiedy nadarzyła się okazja i możliwość trenowania w takiej na co dzień, natychmiast skorzystałam. Bardzo dobrze czuję się z tą zmianą – powiedziała.

Zbigniew Schodowski znalazł się w gronie zawodników na razie wybranych do startu w ósemce i dwójce bez sternika. Tu ostateczne decyzje personalne zostaną podjęte za chwilę. Wioślarza AZS AWF zapewne znów zobaczymy w składzie polskiej ósemki, która podczas majowych mistrzostw Europy w czeskich Racicach zdobyła srebrny medal, przegrała tylko z Niemcami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.