W Kruszwicy walczyły dwie reprezentantki AZS AWF Gorzów. Agnieszka Chmurak w dwójce bez sternika oraz Katarzyna Boruch w czwórce podwójnej. Druga z nich została młodzieżową wicemistrzynią Europy! - W finale wycisnęłyśmy maksimum swoich możliwości - powiedziała nasza wioślarka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To pierwsza impreza rangi mistrzostw Europy w kategorii młodzieżowców. Zorganizowano ją w Kruszwicy na naturalnym torze na jeziorze Gopło.

W naszej kadrze nie zawiedli faworyci. Męska czwórka podwójna pewnie sięgnęła po złoty medal. Marcin Sobieraj (RTW Lotto Bydgostia), Jakub Dominiczak (RTW Lotto Bydgostia) Dawid Pieniak (KW04 Poznań) i Mateusz Świętek (KW04 Poznań) prowadzili od startu do mety i uzyskali czas 6.09,27. Na drugiej pozycji uplasowała się Białoruś 6.12,57, a na trzeciej Węgry 6.12,73.

Ze srebrnymi medalami wyjechały Kruszwicy Joanna Śliwińska (AZS AWF Warszawa), Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków), Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń) i Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów). Nasza czwórka podwójna uzyskała czas 7.04,28. Pozycja Polek nie była zagrożona. Wygrała Rumunia 6.54,16, a trzecie były Niemcy 7.11,80.

– Dla nas była to ostatnia tak ważna impreza w tym sezonie, w finale wycisnęłyśmy maksimum swoich możliwości. Zrealizowałyśmy taktykę na ten bieg, od samego początku narzuciłyśmy mocne tempo i utrzymywałyśmy je do końca. Nie chciałyśmy powtórzyć błędu z soboty, gdy zostałyśmy na starcie i później musiałyśmy nadrabiać na dystansie – powiedziała gorzowianka Katarzyna Boruch. – W każdym finale płynie się po zwycięstwo i złoty medal, ale trzeba przyznać, że zwycięska drużyna Rumunii była bardzo mocna. Byłyśmy blisko i ze względu na to pozostał niedosyt, ale z drugiej strony, mówiąc szczerze, drugie miejsce i srebrne medale sportowo smakują równie dobrze – dodała Monika Sobieszek.

Agnieszka Chmurak (AZS AWF Gorzów) i Karolina Zawada (Posnania Poznań) w rywalizacji dwójek bez sternika zajęły piątą pozycję.

– Czuję żal i niedosyt. Założeniem na te mistrzostwa było zdobycie medalu. To była nasza ostatnia tak duża i ważna impreza w tym sezonie. Przed nami jeszcze tylko kilka klubowych startów. Sezon zakończymy pod koniec października na poznańskiej Malcie – stwierdziła Chmurak.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie zdominowali reprezentanci Rumunii, którzy zdobyli 10 medali, w tym 8 złotych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej