Policjanci z gorzowskiej drogówki odzyskali skradzioną na terenie Niemiec naczepę z transportem kawy. Wart blisko 900 tysięcy złotych towar trafił już do właściciela, a 23-letni mieszkaniec Witnicy usłyszał zarzuty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W miniony piątek, 25 sierpnia oficer dyżurny otrzymał informację, że „starą trójką” w rejonie Gorzowa Wlkp. jedzie samochód ciężarowy, którego naczepa wraz z ładunkiem została skradziona w Niemczech. Patrol drogówki szybko zweryfikował informację i zlokalizował pojazd. Zatrzymano go przy stacji paliw na zjeździe z S3 przy ul. Szczecińskiej.

Samochodem kierował 23-letni mieszkaniec Witnicy, który w od czerwca tego roku miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Odpowie jednak nie tylko za złamanie zakazu. Kolejny zarzut to kradzież w Niemczech naczepy pełnej towaru: kawy, wartości 900 tys. zł. 23-latek został zatrzymany. Usłyszał łącznie cztery zarzuty- kradzieży mienia znacznej wartości oraz złamania sądowego zakazu. Dwa kolejne związane są z sytuacją, która miała miejsce jeszcze w lutym tego roku. Wówczas to złożył zawiadomienie o kradzieży swojego auta – osobowego mercedesa. Jak ustalili policjanci do takiego zdarzenia jednak nie doszło. W związku z tym dostał jeszcze zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań.

Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i aresztował 23-latka na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pobawienia wolności.

Do zatrzymania sprawcy doszło dzięki współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach.

Informacja za: www.lubuska.policja.gov.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem