Pogoda dopisała, fani różnych gatunków muzycznych szczelnie wypełnili miejsce przed sceną na gorzowskich błoniach. Podczas pierwszego dnia koncertów było naprawdę energetycznie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najpierw na moście Staromiejskim odbyła się kolejna edycja Moto Racing Show, na „Jancarzu” żużlowcy walczący o mistrza świata próbowali swoje motocykle, a piątek zakończył się naprawdę udanymi koncertami. Wrzucamy tylko kamyczek do ochrony przy scenie, która momentami sobie zwyczajnie nie radziła. To na kolejne dni trzeba zdecydowanie poprawić. Bezpieczeństwo najważniejsze.

– Cieszę się że w końcu tu jestem bo już cztery razy wybieraliśmy się do Gorzowa – przywitał wszystkich wokalista LemONa, a potem wszyscy odpłynęli przy dźwiękach jego muzyki. Energią na kolejne dni naładował uczestników koncertu raper O.S.T.R., a noc głośną uczyniły grające disco polo Łobuzy.

Przed nami kolejne dni gorzowskiego Koniec Lata Party 2017.

W sobotę na błoniach będzie piąta już edycja Sportowego Pożegnania Wakacji. Działające w Gorzowie kluby sportowe będą od godziny 12 do 18 promować swoje dyscypliny sportu.

O godz. 16 na stadionie przy ul. Olimpijskiej odbędzie się atrakcyjnie zapowiadający się mecz trzeciej ligi piłki nożnej Stilon Gorzów – Górnik II Zabrze.

O godz. 19 na stadionie im. Edwarda Jancarza rozpocznie się kolejna runda żużlowego cyklu Grand Prix, gdzie jednym z faworytów jest idol miejscowych kibiców, zawodnik Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik. Turniej obejrzy komplet publiczności, bo w sprzedaży pozostało jeszcze niewiele biletów na miejsca stojące.

Wieczorem na błoniach kolejne koncerty. Tym razem występują Natalia Nykiel (godz. 20.30), Endrju (godz. 22) i Czadoman (godz. 23).

W niedzielę (o 19.10) zagra Gorzowska Orkiestra Dęta, o godz. 20 ze swoim zespołem wystąpi Krystyna Prońko.

Również w niedzielę o godz. 9 rozpocznie się 2. Lubuski Zlot Pojazdów Zabytkowych, a w samo południe Animalia, czyli dobrze znany gorzowianom festyn Fundacji Ochrony Praw Zwierząt „Anaconda”. Będą pokazy psich sztuczek, ratownictwa weterynaryjnego oraz loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na kastrację bezpańskich psów i kotów. Będzie można spróbować kuchni wegetariańskiej, dzieci mogą wziąć udział w licznych konkursach i warsztatach.

Festynowi towarzyszyć będzie muzyka na scenie. Wystąpią Orkiestra Dęta OSP Siedlice, wokalistka KOY oraz specjalnie dla fundacji Pled Zepchlim, czyli Led Zeppelin Tribute Band, grający oczywiście utwory słynnej grupy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej