Do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie wpłynęło już 4 131 wniosków o kontynuację świadczeń w ramach programu Rodzina 500+. Ponad 40 porc. z nich (1 693 sztuki), wysłano drogą elektroniczną.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Dotychczasowe świadczenia z programu 500+ obowiązują do 30 września 2017 roku. Aby otrzymywać 500 zł po tym terminie, trzeba złożyć nowy wniosek – przypomina Beata Kulczycka, dyrektorka GCPR.

Rodziny, które dzisiaj otrzymują pieniądze w ramach programu 500+ będą musiały złożyć wnioski o przyznanie tych świadczeń w kolejnym okresie, który rozpoczyna się 1 października 2017. Przyznane dotychczas świadczenie wypłacane będą do 30 września 2017. Kolejne „rozdanie” rozpocznie się 1 października, a wniosek można składać już od 1 sierpnia.

W ramach programu Rodzina 500+ rodzice otrzymują 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie również dla pierwszego lub jedynego dziecka.

– Od początku trwania programu 500+ do końca czerwca wypłaciliśmy ponad 76 mln zł. Skorzystało z tego świadczenia ponad 10 tys. dzieci i 7,5 tys. rodzin – mówi dyr. Kulczycka.

Wnioski można składać osobiście w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego GCPR na ulicy Teatralnej 26 od godziny 7.30 do 17, od poniedziałku do piątku. Wnioski można też składać drogą elektroniczną (bankowość internetowa, e-puap, email).

Wnioski o świadczenia z programu 500+, ale tylko na drugie i kolejne dzieci, można składać także w gorzowskich galeriach handlowych – Askana i Manhattan. Pracownicy Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie czekają tam na zainteresowanych w specjalnym punkcie codziennie, przez cały sierpień, od godziny 13.00 do 18.00.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem