MIB Nordic FIM Gorzów Speedway Grand Prix of Poland to wydarzenie na światowym poziomie, które przyciąga na stadion im. Edwarda Jancarza tysiące kibiców głodnych sportowych wrażeń. W dniach 25 i 26 sierpnia do Gorzowa przybędą zawodnicy z całego świata, by walczyć o tytuł indywidualnego mistrza. Szereg imprez towarzyszących umili pobyt w mieście, w którym stanął pierwszy pomnik upamiętniający postać jednego z najlepszych polskich żużlowców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Specjalnie dla wszystkich kibiców, którzy przybędą do Gorzowa, organizatorzy przygotowali Informator Kibica, przybliżający wszystkie najważniejsze informacje dotyczące turnieju na stadionie im. Edwarda Jancarza.

1. Mapa stadionu

2. Wymiana zaproszeń

Wszyscy zaproszeni goście mogą wymieniać zaproszenia na bilety w specjalnie oznakowanym namiocie BSC/VIP, który znajdować się będzie na parkingu VIP/BSC (zobacz mapę stadionu powyżej). Wszystkie osoby posiadające bilet VIP proszone są o odbiór opasek również w wyżej wymienionym namiocie.

Uwaga: Na trzy godziny przed zawodami zamykany jest ruch kołowy na Zawarciu.

Zaproszenie, których wymiana następuje w namiocie BSC/ VIP umożliwia swobodny dojazd przez blokady oraz zajęcie miejsca na parkingu VIP/ BSC (od godziny 10). Wszystkie karty parkingowe na parkingi P1, P2 i P3, które nabyć można w galerii Nova Park. Wyżej wymienione parkingi będą czynne od godz. 17.

3. Program zawodów

Program zawodów w cenie 15 zł będzie do nabycia:

– w sklepiku klubowym w galerii Nowa Park przy ul. Przemysłowej 2 w godz. 9-21;

– w wyznaczonych kasach biletowych przy ul. Śląskiej w piątek w godz. 16-17 oraz w sobotę.

4. Dojazd na stadion

Parking VIP/BSC – parking wspólny BSC i VIP/ BSC and VIP parking;

P3 – parking dla kibiców/supporters parking

P2 – parking dla kibiców/supporters parking

P1 –parking dla kibiców/supporters parking

P4 – parking dla media i technicznych

Z dworca PKP i Dworca PKS wygląda on tak samo, gdyż oba dworce mieszczą się tuż obok siebie:

1. Kieruj się Dworcową na północ w stronę Generała Władysława Sikorskiego (76 m)

2. Skręć w 1 w prawo w kierunku Generała Władysława Sikorskiego (650 m)

3. Skręć w prawo w Bolesława Chrobrego (350 m)

4. Na rondo świętego Jerzego zjazd nr 1 w Fabryczną (600 m)

5. Skręć w lewo w kierunku Towarowej (27 m)

6. Skręć w prawo w Towarową (260 m)

7. Skręć w 2 w prawo w kierunku Śląskiej (270 m)

8. Skręć w 1 w lewo w kierunku Kwiatowej (350 m)

5. Wejście na trening

Oficjalny trening przed gorzowskim turniejem odbędzie się w piątek 25 sierpnia o godz. 17. Wejście na trening tylko za okazaniem programu zawodów.

Wejście na stadion odbywać się będzie tylko od ul. Jasnej bramą nr 12 w sektory 24, 25, 26.

6. Rozdawanie autografów i imprezy towarzyszące

Organizatorzy w sobotę 26 sierpnia zapraszają na autograf session, która odbędzie się na koronie stadionu przy bramie do wejścia do budynku klubowego. Start o godz. 17.10.

Już od godziny 17 (z momentem otwarcia bram stadionu) rozbrzmi głośna muzyka wypływająca ze sceny Monstera, która umiejscowiona będzie tuż za kołowrotkami od ul. Śląskiej. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie, podczas której będzie można wygrać niesamowite gadżety w różnych konkursach.

7. Wejście na zawody

W sobotę 26 sierpnia stadion dla kibiców zostanie otwarty o godz. 17.

– osoby posiadające bilety na Trybunę Główną, Lożę Honorową mogą wjechać na stadion tylko przez bramę nr 34 usytuowaną przy parkingu VIP/BSC po uprzedniej wymianie zaproszenia na bilet;

– osoby posiadające bilety na trybunę wysoką i niską mogą wejść na stadion przez bramy o numerach 6, 7, 8 od ulicy Śląskiej;

– dla osób niepełnosprawnych oraz kobiet w ciąży otwarta zostanie bramka nr 15;

– osoby, które zakupiły bilety przez stronę www wejściówki znajdujące się w zakładce „Twoje zakupy” drukują samodzielnie w domu;

Uwaga:

Organizatorzy apelują do wszystkich kibiców, aby nie czekali z wejściem na stadion do ostatniej chwili. Kołowrotki, przez które każdy z kibiców musi przejść mają odpowiednią przepustowość i nie są w stanie przyjąć ponad 16 tysięcy kibiców w kilkanaście minut. Organizatorzy jednocześnie przypominają, że Grand Prix Polski musi rozpocząć się o godzinie 19 i nie jest możliwe ich opóźnienie.

Organizatorzy przypominają i ostrzegają przed zakupem biletów z rynku wtórnego – od sprzedawców ulicznych (tzw. „koników”). Aby wejść na stadion należy przyłożyć bilet kodem kreskowym do skanera, który otwiera kołowrót. Jest wielce prawdopodobne, że kod kreskowy na zakupionym bilecie od „konika”, został już wcześniej przez niego (lub innego nabywcę tego biletu) wykorzystany. W związku z tym Twój kreskowy może nie otworzyć Ci kołowrotu. W takim wypadku należy podejść do kasy „Informacja” i sprawdzić status biletu. Wszystkie wejścia na stadion są monitorowane.

Po wejściu na stadion obowiązuje kategoryczny zakaz wchodzenia na pas bezpieczeństwa oraz do parku maszyn. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie www.sgp.stalgorzow.pl.

8. Parkingi

S – stadion / stadium;

P1, P2, P3 – parking dla kibiców/ supporters parking

P4 (techniczny, media) – supporters/ media parking

Parking VIP/BSC – VIP & BSC members

Parking GRH – supporters parking

Organizatorzy Grand Prix Polski przygotowali następujące miejsca parkingowe:

– dla posiadaczy zaproszeń oraz kart parkingowych Parking VIP/ BSC;

– Parking P1 (usytuowany przy ul. Kwiatowej) dla posiadaczy kart parkingowych P1;

– Parking P2 (UWAGA: wjazd od ul. Sielskiej – zalecany dojazd ul. Bracką) dla posiadaczy kart parkingowych P2 i P3

– Parking Gorzowskiego Rynku Hurtowego (GRH przy ul. Przemysłowej) dostępny dla wszystkich kibiców.

Wszystkie parkingi znajdujące się w najbliższej okolicy stadionu oznaczone są na mapie.

Uwaga! Jedynie karty parkingowe na parking VIP/BSC obowiązują podczas GP! Karty parkingowe dostępne są w sklepie klubowym w galerii Nowa Park, w dniu treningu i zawodów również w kasach klubowych.

KLASYFIKACJA PRZEJŚCIOWA GP 2017: 1. Janowski – 88, 2. Doyle – 83 pkt, 3. Dudek – 80, 4. Lindgren – 76, 5. Woffinden – 71, 6. Zmarzlik – 70, 7. Sajfutdinow – 68, 8. Vaculik – 59, 9. Lindback – 55, 10. Zagar – 51, 11. Holder – 50, 12. Pawlicki – 50, 13. Hancock – 45, 14. Iversen – 44, 15. Kildemand – 26, 16. Milik – 13, 17. Pedersen – 8.

GRAND PRIX 2017:

  • 26 sierpnia – GP Polski, Gorzów
  • 9 września – GP Niemiec, Teterow
  • 23 września – GP Szwecji, Sztokholm
  • 7 października – GP Polski, Toruń
  • 28 października – GP Australii, Melbourne
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej