Jedną z imprez w ramach trzydniowego Koniec Lata Party będą Animalia. Na ten festyn czekają wszyscy miłośnicy zwierząt. A zwierzęta? Na pewno niecierpliwie czekają i z lubością pomachają ogonkami na widok... tortu przygotowanego specjalnie dla nich.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po piątkowych emocjach na moście Staromiejskim i sportowym sobotnim wieczorze podczas żużlowego Grand Prix będzie okazja trochę odpocząć na gorzowskich błoniach nadwarciańskich. W niedzielę w południe rozpoczną się tam Animalia, festyn dla wszystkich miłośników zwierząt.

Wyścigi pogromców parówek i inne atrakcje. Zobacz, jak było AD 2016 [ZDJĘCIA]

W tym roku na Animaliach będzie bardzo rockandrollowo. A to za sprawą formacji Pled Zepchlim – Led Zeppelin Tribute Band, która wystąpi na finał Animaliów. Muzycy z czołowych polskich zespołów rockowych, jak m.in. Kobranocka czy Nocna Zmiana Bluesa grają utwory słynnej grupy Led Zeppelin. Muzyczna oprawę imprezie zapewnia też Orkiestra Dęta Siedlice i gorzowska wokalista Koy.

– Animalia to podziękowanie dla wszystkich darczyńców wspierających fundację Anaconda w ratowaniu zwierząt chorych i poszkodowanych. To również podziękowanie dla wolontariuszy – mówi Robert Szymański z Fundacji Obrony Praw Zwierząt Anaconda.

A będzie się działo! Dla zwierzaków i wokół zwierzaków. Początek o godz. 12 na błoniach na brzegu Warty. W poprzednich edycjach były wystawy psów nierasowych i ich umiejętności. Tym razem trochę inaczej: będą pokazy agility oraz psich sztuczek przygotowane przez Enuma – Centrum Szkolenia Psów. Będziemy mogli podziwiać, czego potrafią dokonać psiaki na specjalnym torze przeszkód. A właściciele piesków będą też mogli sprawdzić, jak sobie poradzą na torze ich pupile. Datki na „Anacondę” mile widziane. Będą też podczas Animaliów pokazy i warsztaty z ratownictwa weterynaryjnego prowadzone przez Ratownictwo Weterynaryjne LARW Gorzów Wlkp. Tradycyjnie już MOPSiK-owa zabawa fantowa z której cały dochód przekazany będzie na sterylizację i kastrację psów i kotów na terenach wiejskich.

Po trudach na torze sprawnościowym i w nagrodę za przyjście na Animalia będzie... tort. Ale, ale... nie oblizujcie się państwo na samą myśl. To nie dla was. Tort będzie dla waszych czworonogów, a przygotuje go specjalnie na festyn Dagmara Romanów.

Dla ludzi będą natomiast jak zawsze VEGE-przekąski przygotowane przez wolontariuszy Anacondy, którzy tradycyjnie promują tego rodzaju kulinaria. VEGEtariańską kuchnię serwować będzie też na festynie Cafe Dziki Bluszcz. I jak zawsze na Animaliach warsztaty artystyczne oraz wiele innych atrakcji dla najmłodszych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem