Nie Duńczyk Peter Kildemand, a ostatecznie jego rodak, dobrze znany w Gorzowie Michael Jepsen Jensen, uzupełni stawkę sobotniej rundy żużlowego cyklu Grand Prix na stadionie im. Edwarda Jancarza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kontuzje wymusiły na organizatorach cyklu GP, aby do trzech oczekujących żużlowców dołożyć kolejną trójkę.

Do Duńczyka Petera Kildemanda, Niemca Martina Smolinskiego oraz Australijczyka Maksa Fricke dołączyli Czech Vaclav Milik (numer na plastronie 225), kolejny żużlowiec z Danii Michael Jepsen Jensen (52) i Łotysz Andrzej Lebiediew (29). Milik awansował w hierarchii po zajęciu trzeciego miejsca w GP Czech w tym sezonie, Jensen w różnych rolach, w miarę regularnie startuje w rywalizacji o mistrza świata, a Lebiediew jest reklamowany jako „łotewska sensacja, gwiazda ostatniego Drużynowego Pucharu Świata.”

Kto z tej szóstki ostatecznie pojedzie w Gorzowie?

Jeszcze wczoraj wydawało się, że Kildemand, Smolinski oraz Milik. Fricke nie jest brany pod uwagę, bo sam leczy poważny uraz.

Złamany w niedzielę w polskiej lidze palec jednak doskwiera Duńczykowi, dlatego tym razem Nicki Pedersena zastąpi inny z jego rodaków – Jensen. Zgodnie z zapowiedziami, za Nielsa Kristiana Iversena pojedzie Milik, a za Amerykanina Grega Hancocka – Smolinski. Lebiediew na razie będzie czekał na swoją szansę, oby się nie doczekał, bo kontuzji w żużlu w tym roku już naprawdę wystarczy.

Oficjalne losowanie listy startowej żużlowego turnieju Grand Prix na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędzie się w piątek 25 sierpnia o godz. 16, a godzinę później rozpocznie się trening, na który kibice tradycyjnie mogą wejść po okazaniu programu zawodów.

W tym roku w GP, jako stałych uczestników, oglądamy czterech Polaków – Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego, Patryka Dudka oraz Piotra Pawlickiego. W sobotę 26 sierpnia (pierwszy wyścig wystartuje o godz. 19) z tzw. dziką kartą zobaczymy Krzysztofa Kasprzaka. W stawce jest także kolejny stalowiec –Słowak Martin Vaculik.

KLASYFIKACJA PRZEJŚCIOWA GP 2017: 1. Janowski – 88, 2. Doyle – 83 pkt, 3. Dudek – 80, 4. Lindgren – 76, 5. Woffinden – 71, 6. Zmarzlik – 70, 7. Sajfutdinow – 68, 8. Vaculik – 59, 9. Lindback – 55, 10. Zagar – 51, 11. Holder – 50, 12. Pawlicki – 50, 13. Hancock – 45, 14. Iversen – 44, 15. Kildemand – 26, 16. Milik – 13, 17. Pedersen – 8.

GRAND PRIX 2017:

  • 26 sierpnia – GP Polski, Gorzów
  • 9 września – GP Niemiec, Teterow
  • 23 września – GP Szwecji, Sztokholm
  • 7 października – GP Polski, Toruń
  • 28 października – GP Australii, Melbourne
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej