Polskie Koleje Państwowe S.A. organizują kreatywne warsztaty dotyczące przebudowy dworca kolejowego w Gorzowie. Zainteresowani mieszkańcy mogą zgłosić swój udział do 6 września.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Warsztaty odbędą się 13 września o godz. 17.00 w Przystani Sportów Wodnych przy ul. Fabrycznej 3 i będą zorganizowane przy współpracy Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. To pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowanych jeszcze przed przystąpieniem PKP S.A. do prac projektowych.

Podczas spotkania określone zostaną jedynie ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji, a warsztaty prowadzone będą w taki sposób, aby uczestnicy mogli swobodnie przedstawić swoje oczekiwania i uwagi. Zainteresowani mieszkańcy swoje zgłoszenie powinni przesłać do 6 września na adres e-mail.

Ilość miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Przebudowa dworca kolejowego będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przypomnijmy, że to część „kolejowa” wspólnego projektu miasta i PKP stworzenia centrum przesiadkowego, w którego skład wchodzi m.in. dworzec kolejowy, autobusowy, zagospodarowanie placu przed dworcem i przede wszystkim sprzężenie sprawnej komunikacji miejskiej z komunikacja kolejową czy autobusową.

Ostatnio dworzec kolejowy przeszedł lifting w 2010 r. Dzisiejszy budynek został postawiony w połowie lat 60. ub. wieku na gruzach znacznie większego dworca.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem