Władze miasta ponownie ogłosiły przetarg na budowę dwóch boisk treningowych rejonie ul. Olimpijskiej i Myśliborskiej. W poprzednim oferowane ceny były zbyt wysokie. Czy ten przetarg zakończy się sukcesem? Dowiemy się na początku września.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Projekt modernizacji obiektów sportowych przy ul. Olimpijskiej ma dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – Edycja 2017 Ministerstwa Sportu i Turystyki. Chodzi o dwa boiska treningowe o wymiarach 112 m na 79 m. Jedno z murawą, drugie syntetyczne. Do tego zagospodarowanie terenu, system nawadniania, odwodnienie, oświetlenie i zbiornik retencyjny na wody opadowe. Boiska mają służyć dzieciom i młodzieży oraz gorzowskim organizacjom sportowym.

Poprzedni przetarg został ogłoszony na początku lipca, jednak po wpłynięciu ofert został unieważniony. Miasto przeznaczyło na tę inwestycję nieco ponad 4,1 mln zł, z czego niespełna 2 mln zł ma pochodzić z dotacji. Tymczasem wszystkie cztery oferty opiewały na wyższe kwoty: od prawie 4,6 mln zł do 5,1 mln zł.

Firma, która wygra przetarg ma zakończyć prace budowlane do końca sierpnia 2018 r. Radny Jerzy Synowiec wskazuje jednak, że obietnice władz miasta były inne, a młodzież miała trenować na boiskach już w tym roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem