Już po raz ósmy odbywa się festiwal Ogólnopolski Festiwal Romsko-Polskich Dziecięcych Zespołów Taneczno -Wokalnych "Muzyka Łagodzi Obyczaje". Związek Romów Polskich Oddział oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają w sobotę do Parku Róż
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Festiwal „Muzyka Łagodzi Obyczaje” ma już osiem lat. Co roku organizatorzy zapraszają do Gorzowa zespoły i solistów romskich z całej Polski. W tym roku przyjadą zespoły z: Prudnika, Strzelec Opolskich, Tomaszowa Lubelskiego, Zabrza, Mielca oraz Ciechocinka. Pierwszy raz zagości też zespół z zagranicy, mianowicie z Niemiec – Zespół „THAGAR”. Gwiazdą wieczoru będzie Liza Kotlyarenko. I oczywiście Romani Cierheń & Katiusza Kozubek.

Oprócz atrakcji, które zawsze czekają na fanów muzyki romskiej, jak degustacja potraw romskich, wróżby, atrakcje dla dzieci, tym razem będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia. Podczas Festiwalu nagrywany będzie pierwszy profesjonalny teledysk zespołu Romani Cierheń.

Będzie tez można przejść się na spacer „Szlakiem Gorzowskich Romów” odwiedzając wszystkie miejsca w Gorzowie nierozerwalnie związane z kulturą romską, min./ niedawno odsłonięty mural Alfredy Markowskiej „Nonci”.

Początek imprezy w Parku Róż w sobotę o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Podczas Festiwalu odbędzie się zbiórka publiczna na rzecz Nikodema („Serce Nikodema”) małego gorzowianina, który czeka na ratująca jego życie operację serca.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem