Tym razem koncert z cyklu "Scena na Scenie' z królewskim programem. W sobotę w amfiteatrze wystąpi Kobieta z Wydm, czyli nowy zespół Błażeja Króla. A dodatkowo będzie można posłuchać Normal Echo i Better Person.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla fanów Króla to oczywiście gratka. Kobieta z Wydm to jego nowy zespół, po UL/KR, Królu czy duecie Lauda, tym razem Błażej Król gra na basie. Klawisze są domeną Iwony Król, żony Błażeja, a gitarę przejął perkusista Mateusz Rychlicki znany z zespołu Kristen. – Nie ma już Króla zatopionego w elektronicznych brzmieniach, gitarowych arpeggiach, na pierwszym miejscu stawiającego śpiew. Daleko też do duetu małżeńskiego Lauda, który grał specyficzny wiejski ambient. Nowy zespół stawia na hipnotyczny rytm. Od pierwszych słów płyta wprowadza słuchacza w dyskomfort. Jakby szło się ciemnym korytarzem, czekając na cios, potknięcie, klepnięcie w ramię, ledwo łapiąc oddech. „Bental” zionie chłodem – tak o pierwszej płycie Kobiety z Wydm pisał Jacek Świąder, recenzent „Wyborczej”.

Tego wieczoru w amfiteatrze wystąpią również Normal Echo i Better Person. Norma Echo to solowy projekt Dawida Szczęsnego, kojarzonego od wielu lat z eksperymentalną elektroniką, m.in. z duetem Niwea.

Better Person natomiast to pseudonim Adama Byczkowskiego, indywidualisty, który zakotwiczył w Berlinie i wydał płytę, na której kiczowaty pop lat 80., potraktowany zupełnie poważnie, staje się językiem opowiadania o miłości, bliskości i utrapieniach.

Scena na Scenie – Kobieta z Wydm, Better Person, Normal Echo w sobotę, 19 sierpnia godz. 21 w amifiteatrze w Gorzowie. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MCK (8.30-15.30 ) przy ul. Drzymały oraz przed koncertem w kasie Amfiteatru.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem