Trener Adam Gołubowski wysoko zawiesił poprzeczkę przed swoją drużyną. Niby stilonowcy mieli lepsze momenty i w czasie inauguracji sezonu w domu, również w Polkowicach. Założyliśmy jednak zdobycie jesienią 34 punktów, a na razie mamy ich zero. Czy to się zmieni we wtorek? O godz. 17 podejmiemy Stal Brzeg. Rywale wygrali dwa mecze, strzelili osiem bramek, nie stracili żadnej.

Zaraz po ogłoszeniu terminarza wiedzieliśmy, że gorzowski beniaminek na początek będzie miał bardzo trudno i to potwierdza się na boisku. Rekord Bielsko-Biała (1:3) i KS Polkowice (2:4) pokazały siłę. – Stal Brzeg to tak samo groźny zespół, podobnie jak nasi wcześniejsi przeciwnicy był w czołówce trzeciej ligi w poprzednim sezonie i tak samo będzie tym razem – mówił trener Stilonu Adam Gołubowski. – Nie możemy jednak na to patrzeć i czas, abyśmy sami zagrali cały dobry mecz. Jestem pewien, że nas na to stać.

Rywale widzą nasze marne, dotychczasowe zdobycze, ale podchodzą do gorzowskiego wyjazdu z szacunkiem. Jak czytamy na oficjalnej stronie Stali Brzeg, goście najpierw będą musieli pokonać 300 km, a potem „na przeciwko staną podrażnieni dwoma przegranymi zawodnicy Stilonu.”

Nareszcie ogarniemy się od pierwszej minuty, nie stracimy aż trzech goli już do przerwy? Niebawem będziemy mądrzejsi. Na razie dwa razy przekonaliśmy się, że ta liga stawia przed piłkarzami zupełnie inne wymagania, na starcie mieliśmy kłopot, aby tu pasować przez całe 90 minut.

Drugi mecz w czwartej lidze zagra we wtorek Warta Gorzów. Tym razem zmierzy się z Czarnymi w Witnicy.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

Stilon Gorzów – Stal Brzeg (wtorek 15 sierpnia, godz. 17, stadion przy ul. Olimpijskiej), Gwarek Tarnowskie Góry – Ruch Zdzieszowice, Piast Żmigród – Falubaz Zielona Góra, Zagłębie II Lubin – Pniówek Pawłowice Śląskie, Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław, Unia Turza Śląska – Lechia Dzierżoniów, Skra Częstochowa – KS Polkowice, Polonia Głubczyce – Rekord Bielsko-Biała, Stal Bielsko-Biała – Miedź II Legnica.

• 18. Ślęza Wrocław 2 0 0:7

Zwycięzca rozgrywek awansuje do drugiej ligi. Trzy ostatnie drużyny spadną do czwartej ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2017/18: Jędrzej Drame – 1 bramka, Łukasz Maliszewski – 1, Łukasz Zakrzewski – 1.