Po trzech latach Bartosz Zmarzlik znów najlepszy w turnieju cyklu Grand Prix. Tym razem zwyciężył w Malilli w Szwecji. W decydujących wyścigach ścigał się niesamowicie. Jak wykrzyczał jeden z komentatorów - to był speedway ekstremalny, niewiarygodny!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Malilli, po wygranej pierwszy raz w Grand Prix na obcym torze, Bartosz Zmarzlik stanął na podium razem gospodarzami, dwoma Szwedami – Antonio Lindbackiem i Fredrikiem Lindgrenem (pod tym linkiem znajdziecie naszą relację z tych zawodów).

Najlepsi w turnieju Grand Prix w Malilli 2017. Od lewej: Antonio Lindback, Bartosz Zmarzlik i Fredrik Lindgren
Najlepsi w turnieju Grand Prix w Malilli 2017. Od lewej: Antonio Lindback, Bartosz Zmarzlik i Fredrik Lindgren  Fot. FIM Speedway Grand Prix

W półfinale Zmarzlik wybrał czwarte pole. Po starcie, w pierwszym wirażu znalazło się dla niego miejsce do ataku. Dalej wyścig trzeba po prostu zobaczyć, był szalony. – Kibicom musiał się podobać, choć momentami było gorąco, to jest jednak Grand Prix – opowiadał żużlowiec Stali Gorzów.

Finał rozstrzygał się na ostatniej prostej. – Obaj Szwedzi uczepili się krawężnika, a więc musiałem odjechał pod bandę. Ależ dostałem skrzydeł, gdy poczułem, że tam motocykl pięknie mi klei – mówił Zmarzlik.

Po siedmiu turniejach GP 2017 stalowiec zajmuje szóste miejsce, ma do prowadzącego Macieja Janowskiego 18 pkt straty. 26 sierpnia najlepsi żużlowcy świata przyjadą do Gorzowa. Do tego czasu i zapewne jeszcze dłużej będziemy sobie odtwarzać popisy Zmarzlika w Malilli...

KLASYFIKACJA PRZEJŚCIOWA GP 2017: 1. Janowski – 88, 2. Doyle – 83 pkt, 3. Dudek – 80, 4. Lindgren – 76, 5. Woffinden – 71, 6. Zmarzlik – 70, 7. Sajfutdinow – 68, 8. Vaculik – 59, 9. Lindback – 55, 10. Zagar – 51, 11. Holder – 50, 12. Pawlicki – 50, 13. Hancock – 45, 14. Iversen – 44, 15. Kildemand – 26, 16. Milik – 13, 17. Pedersen – 8.

GRAND PRIX 2017:

  • 26 sierpnia – GP Polski, Gorzów
  • 9 września – GP Niemiec, Teterow
  • 23 września – GP Szwecji, Sztokholm
  • 7 października – GP Polski, Toruń
  • 28 października – GP Australii, Melbourne
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej