We wtorek dzień wolny od pracy i Święto Wojska Polskiego. Uroczystości wojewódzkie odbędą się w Gorzowie na placu Grunwaldzkim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uroczystości rozpoczną się od mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Mieszka I. Początek o godz. 10.30. W samo południe odbędzie się apel na placu Grunwaldzkim, który potrwa niespełna półtorej godziny. Potem, o godz. 13.20 zacznie się festyn wojskowy. W uroczystościach wezmą udział; wojewoda Władysław Dajczak, mjr Robert Pulikowski, dowódca Garnizonu Skwierzyna oraz wiceprezydent Jacek Szymankiewicz.

35. Skwierzyński Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej zaprezentuje i udostępni dla gorzowian dwa pojazdy kołowe STZ (wozy do przewozu rakiet), a

17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza wystawia KTO Rosomak 30P z załogą, KTO Rosomak WEM z załogą, drużynę piechoty zmotoryzowanej, trenażer Cyklop, sekcję strzelców wyborowych z wyposażeniem i bronią, pojazd Topola z załogą a także przygotuje ścieżkę saperską.

45. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Wędrzyna przygotował tysiąc porcji grochówki, która będzie rozdawana uczestnikom uroczystości. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbędą się również pokazy dynamiczne przygotowane przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Gorzowie Wlkp. oraz pokaz dynamiczny lubuskich strażaków.

W związku z organizacją wojewódzkich obchodów Święta Wojska Polskiego ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa już od 14 sierpnia od godz. 9 nastąpi zamknięcie ulicy Jagiellończyka na odcinku od ul. Mieszka I do ul. Dąbrowskiego. Zamknięcie ul. Jagiellończyka nastąpi przy pomocy zapór drogowych i znaku „zakaz ruchu” i potrwa do 15 sierpnia do godz. 22:00. Od soboty będzie wprowadzone ograniczenie parkowania na ul. Mieszka I na odcinku od kościoła do skrzyżowania z ul. Jagiellończyka. Ograniczenie potrwa do godz. 18 we wtorek.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem