Dobiegła końca adaptacja pomieszczeń dawnego banku w Przemysłówce na kaplicę dla parafian z katedry. Jeszcze ostatnie porządki i już w niedzielę po raz pierwszy odbędą się tam msze św.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W niedzielę księża parafii katedralnej będą już odprawiać msze św. w budynku dawnej „Przemysłówki”. Msze odbędą się o godz. 9.00; 10.30; 12.00; 15.00; 18.00.

Obiekt na tymczasową kaplicę udostępniły parafii władze miasta. Tuż po pożarze wieży katedralnej msze św. dla wiernych odbywały się gościnnie u ojców kapucynów w Białym Kościele, a w niedziele za zgodą władz miasta także na Starym Rynku. Kuria diecezjalna i proboszcz rozmawiali z właścicielami byłego „Kokosa”, czyli pustego obecnie domu towarowego przy Starym Rynku o udostępnieniu obiektu na cele sakralne, do czasu zakończenia remontu świątyni. Ostatnio mieścił się tam sklep Tesco, a od kilku lat budynek jest zamknięty.

Rozmowy zakończyły się fiaskiem, gdyż dla parafii czynsz wymagany przez właścicieli okazał się zbyt wysoki. Po pożarze wieży katedry świątynia jest zamknięta. I tak pewnie pozostanie przez najbliższe miesiące, a być może w ogóle do czasu odbudowy wieży i zakończenia planowanej wcześniej renowacji świątyni, czyli przynajmniej przez najbliższe dwa lata.

Prezydent Jacek Wójcicki zdecydował więc o udostępnieniu parafii nieodpłatnie części byłej „Przemysłówki” przy Wełnianym Rynku.

Dolne kondygnacje obiektu i tak jeszcze długo pozostaną niewykorzystane. Dopiero niedawno rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na Arsenał Kultury, budowy, to nie wcześniej, niż pod koniec przyszłego roku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem