Trwa Festiwal Kolorów "Kolorowy Gorzów". Barwny proszek sypie się na głowy i zabawa się rozkręca. A gdy się całkiem rozkręci ludzie wpadną w "Euforię Dźwięku".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nie zdziwcie się, jeśli na ulicy zobaczycie ludzi z kolorami tęczy na twarzach i ubraniach. Od godz. 15 trwa Festiwal Kolorowy Gorzów. To miejska adaptacja jednego z najbarwniejszych świąt w Indiach. Podobnie jak w przypadku oryginalnego holi, uczestnicy imprezy nawzajem obrzucają się kolorowymi proszkami. Na nadwarciańskim placu dominują głównie dzieci i młodzież, ale wyluzowują też całe rodziny i nie gardzą kolorowym pamiątkowym zdjęciem. Na scenie didżeje zapewniają muzykę, a co 15-12 minut wywołują uczestników do wspólnego rzucania proszku. Zabawa potrwa do godz. 20. Potem zacznie się „Euforia Dźwięku. To „remake” imprezy mpreza dla fanów muzyki klubowej, która zaplanowana była na 1 lipca. Nie odbyła się z powodu odwołania Dni Gorzowa. Teraz didżeje powracają nad Wartę, aby dać koncert i to w szczytnym celu. Tuż po przerwaniu lipcowej imprezy artyści zadeklarowali gotowość wystąpienia w innym terminie. Tym razem będzie to więc kolejne wydarzenie z cyklu „Razem dla katedry”. Wstęp wolny, ale przygotujcie „drobne”, a raczej „grubsze”, bo podczas koncertów prowadzona będzie zbiórka na rzecz odbudowy wieży katedralnej.

Od godz. 20 na scenie pojawią się legendy sceny muzycznej: Westbam (24.00), DJ Tonka, czy Dune. Euforia Dźwięków jest zaplanowana do godziny czwartej nad ranem. Wcześniej o godz. 19. wystąpią także czołowi polscy DJ-e – w tym obecnie najpopularniejszy didżej Gromee z Krakowa, którego produkcje goszczą we wszystkich znaczących polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem