Gratka dla miłośników kolei sprzed lat. W sobotę już po raz drugi w tym roku przez Gorzów przejedzie pociąg retro. Taki z odrestaurowanymi wagonami, prowadzony przez zabytkowy parowóz. Pasażerowie będą mieli okazję odbyć nostalgiczną podróż, a na pokładzie pociągu zagrać w staropolskie gry karciane.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Turystom będzie towarzyszyć gorzowska Kapela Retro. Gratką dla fotoreporterów i amatorów fotografii ma być uzupełnianie wody przez parowóz na stacjach w Bogdańcu i w Skwierzynie.

A oto rozkład jazdy. Najpierw pociag retro będzie nosił nazwe „Przystań”. Z Międzychodu wyjedzie o 10.00. Do Skwierzyny przyjedzie o 10.40. Siedem minut później pojedzie do Deszczna (przyjazd 11.08, odjazd 11.09), o 11.21 przyjedzie do Gorzowa.

Od Gorzowa pociąg pojedzie jak „Bogdan. Z Gorzowa wyjedzie o 11.26, w Bogdańcu będzie o 11.41. Odjazd z Bogdańca o 12.30, przyjazd do Gorzowa 12.43.

Pociąg retro Oskar natomiast odbędzie kurs między Gorzowem a Skwierzyną. Z Gorzowa wyjedzie o 12.55, w Skwierzynie będzie o 13.23. Odjazd z Skwierzyny o 14.15, przyjazd do Gorzowa 14.45.

I wreszcie po powrocie ze Skwierzyny parowóz pociągnie znów skład „Przystań”. Z Gorzowa odjazd o 15.20. Z Deszczna o 15.30, z Skwierzyny o 15.48, planowy przyjazd do Międzychodu o 16.25

Przejazd pociągiem retro Urząd Miasta już trzeci rok z rzędu organizuje we współpracy z Instytutem Rozwoju i Promocji Kolei w Poznaniu, a od ubiegłego roku również z samorządami z Międzychodu, Skwierzyny, Bogdańca, Deszczna i Przytocznej oraz organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem Komunikacja Org., Gorzowskim Klubem Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych oraz Międzychodzkim Klubem Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra – Rej.

Szczegółowe informacje o pociągach retro można uzyskać na stronie internetowej Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei w Poznaniu, w tym również w sprawie zakupu biletów: www.turkol.pl oraz w gorzowskim Urzędzie Miasta tel. 95 7355 759 lub 608 282 676. Normalny bilet na „Przystań” w obie strony kosztuje 49 zł, na „Bogdana” 29 zł, a na „Oskara” 39 zł

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem