W Gorzowie przybywa mieszkańców, bo potencjał miasta doceniają osoby z różnych części kraju. W ubiegłym roku wprowadziło się tu o 119 osób więcej, niż wymeldowało.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spośród miast na prawach powiatu, Gorzów odnotował wysokie dodatnie saldo migracji. To 119 osób i tym samym miasto nad Wartą znalazło się w ścisłej czołówce. Według rankingu migracji Głównego Urzędu Statystycznego, Polacy najchętniej chcą mieszkać w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, a wyprowadzają z Poznania, Bydgoszczy i Katowic.

Najwyższe dodatnie saldo migracji (różnica między napływem a odpływem ludności) w ubiegłym roku wystąpiło w: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Rzeszowie. Spośród miast na prawach powiatu wysokie dodatnie saldo migracji odnotowały także m.in.: Zielona Góra, Szczecin, Koszalin.

Gminami miejsko-wiejskimi o najwyższym napływie ludności w 2016 r. były: mazowieckie Piaseczno, pomorskie Żukowo, wielkopolskie: Kórnik Swarzędz, a także małopolska Wieliczka. Biorąc pod uwagę gminy wiejskie, najwięcej mieszkańców przybyło m.in. w podpoznańskich: Komornikach, Dopiewie i Tarnowie Podgórnym, a także w dolnośląskiej Długołęce i pomorskim Pruszczu Gdańskim.

Z danych GUS wynika, że ujemne saldo migracji w 2016 r. dotyczyło 1569 gmin. Największy odpływ ludności odnotowano w: Poznaniu, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi i Radomiu.

Źródłem informacji GUS jest rejestr PESEL, zawierający informacje o pobycie stałym obywateli RP.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Polacy najchętniej chcą mieszkać w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, a wyprowadzają z Poznania, Bydgoszczy i Katowic. Biorąc pod uwagę gminy wiejskie, najwięcej mieszkańców przybyło m.in. w podpoznańskich: Komornikach, Dopiewie i Tarnowie Podgórnym Gminami miejsko-wiejskimi o najwyższym napływie ludności w 2016 r. były: [...] wielkopolskie: Kórnik Swarzędz, I już wiadomo co się dzieje z Poznaniakami! Po prostu się bogacą i budują domy pod miastem, bo w Poznaniu po prostu nie ma już gdzie! Sukces w postaci... 119 osób in plus, ale w poprzednim roku 110 in MINUS! Potencjał miasta doceniają osoby z różnych części kraju?? A niby jaki jest ten potencjał??? Czy na takie twierdzenie jest jakiś dowód, czy to tylko takie pierd_lenie? Dodam tylko jeszcze, że ZG w tym samym roku odnotowała wzrost prawie pół tysiąca osób!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0