Rozpoczął się Przystanek Woodstock. W tym roku na scenach trzy gorzowskie akcenty. O północy wystąpią nasi filharmonicy wspólnie z The Dead Daisies. Teatr pokaże "Stopklatkę" i będzie gościem ASP. A na zakończenie Piotr Bukartyk. Jak by nie było...też gorzowianin.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Teatr im. J. Osterwy został zaproszony na Przystanek Woodstock. W sobotę o godz. 2.30 w Akademii Sztuk Przepięknych aktorzy zaprezentują woodstockowej publiczności „Stopklatkę” w reż. Aliny Moś-Kerger.

Wojtek, główny bohater opowieści Maliny Prześlugi, był dobrze zapowiadającym się uczniem. Chodził do ciekawej szkoły, miał mnóstwo przyjaciół. Jednak jego życie zaskakująco zatrzymało się w jednej fatalnej chwili Unieruchomiony w skorupie własnego ciała stał się osobą uzależnioną od obecności i opieki innych. Niespodziewana sytuacja zmusza nastolatka do przewartościowania dotychczasowego życia, gdzie na odmiennych warunkach trzeba ponownie ułożyć relacje z najbliższą rodziną, rówieśnikami, a nawet Bogiem. Nie ma łatwych odpowiedzi i rozwiązań, są za to trudne pytania, które prowadzą do kolejnych prób zdefiniowania życia na nowo.

Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce ważnych spotkań na Woodstocku. W ciągu dnia odbywają się dyskusje dotyczące istotnych spraw dotyczących naszego życia, natomiast nocą namiot zaczyna tętnić życiem artystycznym. Prezentowane są tam wyjątkowe wydarzenia artystyczne: koncerty, kabarety, spektakle. W sobotę o 13.30 przedstawiciele teatru wezmą też udział w panelu dyskusyjnym na ASP.

Z pewnością wydarzeniem tegorocznego festiwalu stanie się wspólny koncert instrumentalistów Filharmonii Gorzowskiej z zespołem The Dead Daisies. Zespół tworzą muzycy ze znanych w USA zespołów Whitesnake, Motley Crue, Thin Lizzy.

Po kilku latach nieobecności na Przystanek Woodstock wraca Piotr Bukartyk i znów prowadzi dla uczestników festiwalu muzyczne warsztaty (w piątek i sobotę w godz. 11.30-13.00. Gorzowianin wystąpi ze swoim repertuarem na Nocnej Scenie ASP w sobotę 5 sierpnia o godz. 22.00., a uczestnicy warsztatów zagrają na Dużej Scenie Przystanku Woodstock na zakończeniu festiwalu w sobotę około godz. 2.30.

Kto nie będzie na Woodstocku, może posłuchać koncertu Piotra Bukartyka w niedzielę, 6 sierpnia w gorzowskim amfiteatrze. Bukartyk z Zespołem wystąpi o godz. 21 w ramach cyklu „Scena na Scenie”. Bilety w cenie 15 zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem