Dziś w Bibliotece Herberta otwarcie wystawy i wykład na temat zamków i pałaców na Ziemi Lubuskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie zapraszają na spotkanie z z okazji 20. jubileuszowego wydawnictwa „Zamki i Ogrody Nowej Marchii”. W programie otwarcie wystawy „Pałace i dwory historycznej Nowej Marchii – fotografie Volkmara Billeba do serii wydawniczej Zamki i Ogrody Nowej Marchii”. Będą także wykłady na ten temat. Dr Sibylle Badstübner-Gröger opowie o działalności Koła Przyjaciół Zamków i Ogrodów Marchii na rzecz popularyzacji architektury dawnych wiejskich siedzib szlacheckich. Dr Barbara Bielinis-Kopeć, wyjewódzka konserwator zabytków przybliży zamki, dwory i pałace województwa lubuskiego.

Spotkanie odbędzie się 3 sierpnia 2017 r. o godz. 17 w budynku WiMBP przy ul. Sikorskiego 107 (wejście od ul. Kosynierów Gdyńskich).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem