Kolejny koncert Letnich Spotkań Kameralnych. Tym razem będzie okazja posłuchać Affetto Piano Trio, w którego składzie jest świetna skrzypaczka Amelia Maszońska.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Drezdenku wystąpi Affetto Piano Trio w składzie Amelia Maszońska (skrzypce), Marianna Sikorska (wiolonczela) i Mischa Kozlowski (fortepian).

Amelia Maszońska naukę gry na skrzypcach zaczęła w wieku szesciu lat w Zielonej Górze, potem uczyła się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Studiowała w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły, a obecnie studiuje w Hochschule der Kunste w Bernie w Szwajcarii. Rok temu znakomicie reprezentowała Polskę w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego. Ma na swoim koncie również sukcesu w innych prestiżowych konkursach i koncertowanie ze znakomitymi dyrygentami.

Trio Affetto Piano Trio zagra dwa ciekawe utwory: Trio fortepianowe d-moll, op. 49 F. Mendelssohna oraz krótszy utwór M. Ravela „Tzigane”. „Urok kameralistyki” – koncert Letnich Spotkań Kameralnych w Drezdenku, czwartek, 3 sierpnia, godz. 19, Centrum Promocji Kultury ul. Niepodległości 28 w Drezdenku. Wstęp wolny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem