Rondo Kosynierów Gdyńskich to najstarsze w Gorzowie skrzyżowanie z ruchem okrężnym. Teraz rondo przechodzi solidny lifting.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziś rond w Gorzowie mamy bez liku. A dawno temu rondo było w Gorzowie tylko jedno: na Kosynierów Gdyńskich. I do dziś mówiąc, „na rondzie”, od razu wiadomo o jakie miejsce chodzi. Nawet liceum wzięło od niego swoją potoczną nazwę, nazywano też zakłady rzemieślnicze. Miejsce jest więc bardzo rozpoznawalne w miejskiej topografii, ale już wkrótce zmieni się nie do poznania. Pośrodku skrzyżowania nasadzone zostaną nowe rośliny, będzie ułożona opaskę z kamienia bazaltowego.

Niezapomniane chwile, najważniejsze koncerty! Wszystko o Woodstocku w naszym reportażu multimedialnym

Na rondzie będą rosnąć takie rośliny, jak cis pospolity, dwa rodzaje berberysu, sosna górska oraz perowskia łobodolistna, nazywana tez Na rondzie pojawią się następujące rośliny: cis pospolity, dwa rodzaje berberysu, sosna górska oraz perowskia łobodolistna nazywana „rosyjską szałwią”, której ozdobą są drobne fioletowe kwiaty. Klomb pośrodku ronda będzie urządzony już na początku sierpnia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pierwsze pytanie: po co? Tam rosły piękne rośliny, które zostały bezlitośnie wykarczowane. Drugie: za ile naszych publicznych pieniędzy? Trzecie: nie ma pilniejszych potrzeb?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0