Do gorzowskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu Zbigniewowi S. Ma zarzut zabójstwa swego kolegi - Bogdana F. Do tragedii doszło podczas polowania niedaleko Międzyrzecza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W nocy z 20 na 21 września 2016 r. dwaj myśliwi polowali w okolicy miejscowości Stary Dworek, w obwodzie łowieckim nr 58 koła łowieckiego Korona w Międzyrzeczu. Zbigniew S. wszedł na ambonę. 54-letni Bogdan czaił się na zwierzynę na dole. Z ustaleń śledztwa wynika, że S. obserwował kolegę przez lunetę. Tak jak mierzy się do celu. Wtedy padł strzał...

Zbigniew zawiózł rannego kolegę do szpitala. Niestety Bogdana nie udało się uratować.

Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu w połowie lipca zamknęła śledztwo w tej sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia. Zbigniew S. ma dwa zarzuty – zabójstwa oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji.

– Przewidując możliwość pozbawienia życia Bogdana F. i godząc się na to, oddał w jego kierunku strzał z broni myśliwskiej, czym spowodował u niego ranę postrzałową klatki piersiowej, a w konsekwencji śmierć – czytamy w akcie oskarżenia. Prokurator zarzucił 57-latkowi zabójstwo. W myśl art. 148 par. 1 kodeksu karnego grozi mu od ośmiu do 25 lat więzienia lub nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Zbigniew S. nie przyznaje się do winy. Przekonuje, że nie miał takiego zamiaru i że był to wypadek.

Dodatkowo mężczyzna miał – bez wymaganego zezwolenia – istotną część broni palnej w postaci zamka i amunicję „w postaci 15 naboi pośrednich kal. 5,56 mm, 16 naboi pistoletowych 7,62 mm, 11 naboi sportowych kal. 5,6 mm, 206 naboi myśliwskich kal. 16/70 różnych rodzajów”. To przestępstwo z art. 263 par. 2 kodeksu karnego. Do tego S. się przyznał.

Siałkowski pisze z sądu - zobacz moją stronę na Facebooku

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A rowerzysta, naganiacz i ...koń zastrzeleni w lubuskiem w ub r?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Sezon ogiorkowy w pelni :) Ewidetnie nieszczesliwy wypadek, ale co tam :) Dopieprzmy teraz mysliwym :) Albo lepiej, dopieprzmy teraz wszystkim :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wszystkich myśliwych powinno się zamknąć, nie tylko tego jednego zabójcę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0