31-letni Krystian R. z Kostrzyna nad Odrą został zatrzymany, na trzy miesiące trafił do aresztu. Prokuratura - na tym, wstępnym etapie śledztwa - przedstawiła mu cztery zarzuty. Namawiał na seks co najmniej dwie dziewczynki. Mają 13 i 11 lat. By wzbudzić ich zaufanie, podszywał się pod 16-letniego chłopca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Siałkowski pisze z sądu - wieści z wokandy

Ta sprawa pokazuje, jak wiele zagrożeń czyha na nastolatków w internecie.

31-letni Krystian R. miał plan: udając na Facebooku 16-letniego chłopca miał pisać do dziewczynek z okolicy. Zaczął w listopadzie ub. roku. Nawiązywał znajomości, publikował zdjęcia. Pierwszy zarzut ma za podszywanie się. To były jednak dopiero początki.

W kwietniu zaczął składać propozycje swoim „koleżankom”. 11-letniej dziewczynce proponował seks oralny za pieniądze. Z 13-latką usiłował umówić się na seks. – Jedna z małoletnich opowiedziała o tym rodzicom, a oni złożyli zawiadomienie. Mężczyznę zatrzymano w drugiej połowie czerwca – informuje prokurator Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Wiadomo, że w styczniu R. utworzył na Facebooku jeszcze jedno konto, które miało należeć do dziewczynki w wieku poniżej 15 lat. Opublikował tam jej roznegliżowane zdjęcie (zarzut podszywania się i rozpowszechniania wizerunku).

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia – taką karą zagrożone jest usiłowanie doprowadzenia do obcowania płciowego z osobą poniżej 15 lat.

Sąd Rejonowy w Słubicach aresztował 31-latka na trzy miesiące.

Seks 15-latka z 11-latką w szkole specjalnej - co zrobią sąd i prokurator?

Randka z zarzutami. 42-latek z Kostrzyna nad Odrą uwięził i zgwałcił kobietę

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy kilkunastoletnie dzieci mogą założyć konto na wspomnianym portalu ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0