Galeria BWA w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie zaprasza na wernisaż wystawy Kamila Kuskowskiego "Historie nieznane". Wystawa wpisuje się w specyfikę przestrzeni wystawienniczej i historię galerii BWA w Gorzowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowska wystawa to projekt charakterystyczny dla twórczości tego artysty, który bada granice funkcjonowania sztuki w przestrzeni. Dla niego samego główną siłą malarstwa jest możliwość stawiania pytań i prowokowania odpowiedzi na te pytania. – Jego istotą jest nie tyle akt malowania, praca w malarskiej materii, czy maestria pędzla, ile raczej koncepcyjna praca z obrazem sztalugowym jako pewnego rodzaju formatem, medium, konwencją formowania i przekazywania refleksji o rzeczywistości i kulturze – pisze prof. Kamil Kuskowski.

Artysta. rocznik 1973 urodził się w Zakopanem. tam ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara,, a w latach 1995-2000 studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w Pracowni Tkaniny Unikatowej prof. Aleksandry Mańczak oraz w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja Gieragi. W 2012 uzyskał tytuł profesora. W latach 1999-2011 pracował w łódzkiej ASP, a od 2010 r. w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownie Działań Audiowizualnych w Katedrze Nowych Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest dziekanem Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów. jako artysta zajmuje się malarstwem, instalacjami, sztuką video.

Kamil Kuskowski „Historie nieznane", wystawa w Galerii BWA /Miejski Ośrdoek Sztuki w Gorzowie, ul. Pomorska. Wernisaż w sobotę 24 czerwca godz. 17. Wystawa czynna do 16 lipca 2017 r. Wstęp wolny

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem