Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prezelj – 30 lipca skończy 20 lat - grała ostatnio w swojej ojczyźnie w ekipie ZKK Athlete Celje. W minionym sezonie zdobywała średnio 14,4 punktu, 2,9 zbiórki i 3,6 asysty na mecz. Jest też aktualną reprezentantką Słowenii, w spotkaniu sparingowym przeciwko kadrze Polski zdobyła 6 pkt.

„Gorzów będzie w nadchodzących sezonach grał w europejskim pucharze Eurocup, w najbliższych latach chce równocześnie z zakończeniem budowy nowej hali wrócić do gry w Eurolidze.” – taką informację można znaleźć na stronie internetowej ZKK Celje. Z niej również wynika, że Annamaria przechodzi do Polski na dłużej niż jeden sezon.

AZS AJP w Eurocup? Na razie nie mamy składu, aby szarpać się na dwóch frontach, tym bardziej patrząc jakie ruchy kadrowe wykonują inne kluby w Basket Lidze Kobiet. W Gorzowie cały czas czekamy na armaty. Nowe liderki, bo na pewno w akademickim zespole nie zobaczymy już Stephanie Talbot, Nicole Seekamp i Courtney Hurt.

Do tej pory, oprócz najnowszego kontraktu z młodą Słowenką, gorzowski klub przedłużył umowy z trzema krajowymi koszykarkami - Pauliną Misiek, Aleksandrą Pawlak i Magdaleną Szajtauer.

Ostatnie ciekawe wieści od rywalek to niesamowicie rosnąca w siłę ekipa CCC. Polkowice zgodnie z zapowiedziami pozyskały utytułowaną Łotyszkę Elinę Babkinę, a nowością jest Temi Fagbenle – Nigeryjka z brytyjskim paszportem, występująca w WNBA w Minnesocie Lynx. Doświadczony, mocny zespół powstaje w Bydgoszczy. Do Justyny Żurowskiej dołączyły Agnieszka Szott-Hejmej i ponownie Julie McBride.

Gorzowski klub zaprasza na kolejny festyn rodzinny, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę 18 czerwca o godz. 15 na Przystani Marina, ul. 11 Listopada 91 K.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.