Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy gorzowianie, którzy mają 13 lat i powyżej. Jeden głos oddajemy na zadanie ogólnomiejskie, a także na zadanie w rejonie Zawarcie (osobne karty do głosowania).

Dlaczego Zawarcie ma swoje osobne głosowanie? Przypomnijmy, że w innych dzielnicach mieszkańcy po spotkaniach i dyskusjach we własnym gronie zdecydowali o wyborze konkretnych przedsięwzięć na przyszły rok bez ogólnego głosowania. Taką możliwość dopuszcza nowy regulamin Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o to, aby partycypacja mieszkańców nie ograniczała się tylko do plebiscytu i wrzucania kart do urny, ale polegała na prawdziwej dyskusji i wspólnym wyborze najbardziej potrzebnych inwestycji.

Do podziału, w drodze głosowania powszechnego, jest ponad 1 mln zł na kategorię ogólnomiejską oraz 114,6 tys. zł na tzw. zadania miękkie. Mieszkańcy Zawarcia zdecydowali o poddaniu swoich lokalnych inicjatyw pod ogólne głosowanie. Tu do wykorzystania jest 343,8 tys. zł. W pozostałych rejonach oraz w kategorii oświatowej są już wybrane bez głosowania ogólnego 44 przedsięwzięcia.

Jak można zagłosować?

Drogą internetową swój głos można oddać na stronie www.gorzow.wybiera.pl

Oczywiście oddać zagłosować także w tradycyjny sposób, czyli przez wypełnienie papierowej karty i wrzucenie jej do urny. Punkty z urnami znajdują się w: – Urzędzie Miasta, ul. Sikorskiego 3-4 (główny hol), Urzędzie Miasta, ul. Myśliborska 34 (parter), – Nova Park, ul. Przemysłowa 2 (parter, pasaż główny), Askanie, Al. Konstytucji 3 Maja 102 (parter, przy Punkcie Obsługi Klienta), Kupcu Gorzowskim, ul. Witosa 50 (w holu głównym, przy fontannie).

Dodatkowo w niektóre dni ustawiona będzie mobilna urna: -2 czerwca w godz. 8.00-11.00 na Miejskim Targowisku przy ul. Targowej, 7 czerwca w godz. 11.00-14.00, przy ul. Hawelańskiej (obok Studni Czarownic), 10 czerwca w godz. 18.00-23.00 w Domu Historii Miasta, ul. Sikorskiego 5 w ramach Przystanku Obywatelskiego podczas Nocnego Szlaku Kulturalnego.

Karty do głosowania są dostępne przy urnach, a także na stronie internetowej miasta w zakładce Dialog Społeczny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.