Piąta na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro polska ósemka, w finale ME w Czechach przegrała tylko z Niemcami. Nasza osada, ze Zbigniewem Schodowskim w składzie, znakomicie płynęła przez cały wyścig. Po dobrym starcie usadowiła się tuż za liderami i nie pozwoliła się wyprzedzić atakującym rywalom.

W ósemce obok 30-letniego Schodowskiego płynęli: Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Michał Szpakowski, Ryszard Ablewski, Bartosz Modrzyński i sternik Daniel Trojanowski.

Wioślarz AZS AWF, razem z kolegami z ósemki, w przeszłości zdobył już złoto (2012) i srebro (2013) ME oraz brąz na mistrzostwach świata (2014).

W finale dwójek podwójnych wystartowała 23-latka Olga Michałkiewicz z AZS AWF Gorzów, która walczyła razem z o sześć lat starszą Joanną Hentką (WTW Warszawa). Polki zajęły piątą pozycję, do medalu zabrały im ponad 3 sekundy.

Łącznie polska ekipa wywalczyła w Racicach pięć medali – jeden złoty i cztery srebrne.