Reprezentanci AZS AWF Gorzów walczą o miejsca w kadrze na najważniejsze imprezy tego sezonu. W Pucharze Świata w Szeged na Węgrzech z najlepszej strony pokazali się Anna Puławska i Wiktor Głazunow.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poolimpijski sezon to zawsze czas regeneracji dla największych mistrzów, szansa dla nowych twarzy, marzących o wielkich sukcesach.

24-letni Wiktor Głazunow awansował do finału kanadyjkowych jedynek na 1 kilometr. To konkurencja olimpijska. Zawodnik AZS AWF w decydującej rozgrywce w Szeged zajął szóstą pozycję. Do miejsca na podium zabrakło mu 3 sekundy. Wygrał Czech Martin Fuksa, szósty na ubiegłorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro. Drugi był srebrny medalista z Rio Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazylia), a trzeci Tomasz Kaczor z Warty Poznań.

W czasie urlopu macierzyńskiego gorzowskiej multimedalistki olimpijskiej Karoliny Nai, numerem jeden spośród kajakarek z naszego akademickiego klubu jest 21-latka Anna Puławska. Ona na Węgrzech również płynęła w finale konkurencji olimpijskiej K1 500 metrów. Puławska zajęła ostatnie, dziewiąte miejsce w naprawdę mocnej stawce, co dobrze wróży na przyszłość. Niespodziewanie pogodziła wszystkie faworytki utalentowana Rosjanka Elena Aniuszina, drugie miejsce zajęła brązowa w Rio de Janeiro Nowozelandka Lisa Carrington, a trzecia była reprezentantka gospodarzy Tamara Takacs. Na szóstym miejscu przypłynęła do mety Beata Mikołajczyk z Kopernika Bydgoszcz.

Za tydzień Polacy będą walczyć w ostatnim Pucharze Świata w Belgradzie w Serbii (2-4 czerwca). Tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w Płowdiw w Bułgarii (14-16 lipca), a mistrzostwa świata w czeskich Racicach (23-27 sierpnia). Najważniejsze medale w naszym kraju zostaną rozdane na początku września w Poznaniu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej