Kontuzjowany w meczu ze Spartą Wrocław gorzowski żużlowiec w czwartek rano przeszedł operację zespolenia złamanego obojczyka. - Wszystko przebiegło pomyślnie - poinformował prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Operacja została przeprowadzona w Rehasporcie w Poznaniu, a 33-letnim Krzysztofem Kasprzakiem zajmował się jeden z najlepszych specjalistów w Polsce od tego typu złamań.

– Operacja przebiegła zgodnie z planem – poinformował prezes gorzowskiego klubu żużlowego Ireneusz Maciej Zmora, za pośrednictwem strony internetowej Stali. – Krzysztofa Kasprzaka czeka teraz przerwa. Na pewno nie wystąpi w zaplanowanym na 21 maja meczu z Unią Leszno. Oczywiście, mamy przygotowany plan awaryjny, o którym poinformujemy wkrótce. Jednocześnie cały czas wspieramy Krzyśka, życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i do drużyny.

Rehabilitacja po takim zabiegu może trwać nawet cztery tygodnie, a więc możliwe, że Kasprzak opuści również kolejny pojedynek, derbowe starcie z Falubazem Zielona Góra – stalowcy dwa razy pojadą na swoim torze.

Jaki to będzie plan awaryjny? Na pewno trener Stanisław Chomski nie będzie zmuszony wystawić trzech juniorów, w Stali pojawi się jeszcze jeden senior. – Być może już jutro poznamy następcę Kasprzaka na najbliższe, niezwykle atrakcyjnie zapowiadające się spotkania – zakończył prezes Zmora.

PROGRAM 5. KOLEJKI:

niedziela 21 maja

godz. 16.30 nSport+ Włókniarz Częstochowa – Get Well Toruń

godz. 16.30 MrGarden GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław

godz. 19 nSport+ Cash Broker Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

godz. 19 ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

  • 1. Cash Broker Stal Gorzów 3 6 +15
  • 2. Betard Sparta Wrocław 3 4 +13
  • 3. Fogo Unia Leszno 3 4 +38
  • 4. ROW Rybnik 3 2 +6
  • 5. MrGarden GKM Grudziądz 2 2 -4
  • 6. Włókniarz Częstochowa 2 2 -14
  • 7. Falubaz Zielona Góra 2 2 -20
  • 8. Get Well Toruń 4 0 -34

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 6. KOLEJKI:

niedziela 28 maja

Cash Broker Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra

Get Well Toruń – ROW Rybnik

Fogo Unia Leszno – MrGarden GKM Grudziądz

Betard Sparta Wrocław – Włókniarz Częstochowa

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej