Pięciu Polaków wystąpi w LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym. Wszyscy zapewniają, że jadą nie tylko o punkty do klasyfikacji mistrzostw świata, ale dla kontuzjowanego kolegi z toru Tomasza Golloba. Zawody rozpoczną się w najbliższą sobotę 13 maja o godz. 19.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Warszawie wystąpią Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów, Piotr i Przemysław Pawliccy (pierwszy w PGE Ekstralidze jeździ w Unii Leszno, a drugi w Gorzowie), Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra oraz Maciej Janowski ze Sparty Wrocław.

 

– Każdego z naszych zawodników stać na zwycięstwo i to jest piękne. Cieszę się, że doczekaliśmy czasów, że mamy tylu zawodników światowej klasy. Ja znam tych chłopaków od najmłodszych lat. Z nimi święciłem triumfy najpierw w mistrzostwach świata juniorów, a potem w Pucharze Świata. Teraz wierzę, że rozsławią nasz speedway w Grand Prix. Jestem przekonany, że w Warszawie porwą tłumy – powiedział Marek Cieślak, trener polskiej reprezentacji.

Grand Prix w Warszawie ma być wielkim hołdem dla Tomasza Golloba, który po upadku na torze motocrossowym w Chełmnie przebywa w szpitalu. – Wszyscy dopingujemy go w walce o powrót do zdrowia – dodał Cieślak.

Pierwszy tegoroczny turniej GP w Słowenii wygrał Słowak Martin Vaculik, który w tym sezonie reprezentuje Stal Gorzów, drugi był Szwed Fredrik Lindgren, a trzeci Patryk Dudek.

KLASYFIKACJA PRZEJŚCIOWA GP 2017: 1. Lindgren – 16 pkt, 2. Vaculik – 16, 3. Dudek – 13, 4. Doyle – 12, 5. Sajfutdinow – 12, 6. Hancock – 11, 7. Zagar – 10, 8. Iversen – 9, 9. Woffinden – 8, 10. Pawlicki – 7, 11. Zmarzlik – 6, 12. Holder – 6, 13. Janowski – 6, 14. Pedersen – 3, 15. Lindback – 2.

GRAND PRIX 2017:

 • 13 maja – GP Polski, Warszawa
 • 27 maja – GP Łotwy, Daugavpils
 • 10 czerwca – GP Czech, Praga
 • 24 czerwca – GP Danii, Horsens
 • 22 lipca – GP Wielkiej Brytanii, Cardiff
 • 12 sierpnia – GP Szwecji, Malilla
 • 26 sierpnia – GP Polski, Gorzów
 • 9 września – GP Niemiec, Teterow
 • 23 września – GP Szwecji, Sztokholm
 • 7 października – GP Polski, Toruń
 • 28 października – GP Australii, Melbourne

MONSTER ENERGY DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA 2017:

sobota 1 lipca, King’s Lynn (Wielka Brytania) – pierwszy półfinał: Wielka Brytania, Australia, USA, Czechy; wtorek 4 lipca, Vastervik (Szwecja) – drugi półfinał: Szwecja, Dania, Rosja, zwycięzca kwalifikacji; piątek 7 lipca Leszno (Polska) – baraż: drugie i trzecie drużyny z półfinałów; sobota 8 lipca, Leszno (Polska) – wielki finał: Polska, zwycięzcy obu półfinałów i barażu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej