W prestiżowych startach w Krakowie i Gnieźnie nie zabraknie żużlowców Stali Gorzów. W środę Polacy walczą z Australią, a w czwartek odbędzie się drugi w tym roku turniej cyklu Speedway Best Pairs.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Polskie „Orły” podejmują australijskie „Kangury” w środę 3 maja o godz. 16, na stadionie Arge Speedway Wandy Kraków. Nadchodzące spotkanie będzie drugim, z cyklu trzech meczów, przygotowujących biało-czerwonych do tegorocznego finału Drużynowego Pucharu Świata.

W pierwszym w tym sezonie spotkaniu kadry, odbywającym się 2 kwietnia w Zielonej Górze, biało-czerwoni okazali się lepsi od drużyny Reszty Świata, pokonując rywali 46:44. Teraz drużyna Marka Cieślaka zmierzy się z Australią. Rywale Polaków to czterokrotni mistrzowie świata w drużynie. Reprezentacja „Kangurów” dwukrotnie triumfowała w Drużynowych Mistrzostwach Świata (1976, 1999) oraz Drużynowym Pucharze Świata (2001, 2002). W obecnym sezonie Australijczycy są głównymi rywalami biało-czerwonych na drodze do obrony złotego medalu DPŚ, zdobytego przed rokiem w Manchesterze.

W porównaniu do meczu z drużyną Reszty Świata, trener Marek Cieślak całkowicie przebudował skład reprezentacji Polski. W zespole pozostał jedynie stalowiec Bartosz Zmarzlik, który pojedzie w parze z najmłodszym zawodnikiem w składzie reprezentacji, Maksymem Drabikiem. Decyzje trenera kadry doskonale ukazują, że Cieślak nie pomija żadnego z powołanych do szerokiej kadry zawodników. Drugim reprezentantem Stali Gorzów w tym pojedynku będzie błyszczący formą Przemysław Pawlicki.

Australijczycy wystąpią w Krakowie w najsilniejszym składzie. Menadżer drużyny rywali Mark Lemon powołał na środowe spotkanie żużlowców, którzy na początku tegorocznego sezonu udowodnili, że nie przespali zimowego okresu przygotowawczego. Podobnie jak w Zielonej Górze, tak i w Krakowie, przeciwko polskiej drużynie pojedzie Jason Doyle udowadniający, że po kontuzji odniesionej na koniec minionego sezonu nie ma już śladu, czego najlepszym przykładem jest czwarta pozycja w sobotnim turnieju Grand Prix w Krsko w Słowenii.

POLSKA – AUSTRALIA

Środa 3 maja, godz. 16, stadion w Krakowie przy ul. Odmogile 1b, transmisja w Eleven Sports.

POLSKA: 9. Bartosz Zmarzlik, 10. Maksym Drabik, 11. Jarosław Hampel, 12. Maciej Janowski, 13. Janusz Kołodziej, 14. Przemysław Pawlicki.

AUSTRALIA: 1. Jason Doyle, 2. Nick Morris, 3. Max Fricke, 4. Chris Holder, 5. Troy Batchelor, 6. Sam Masters.

Teamy firmowe walczą w SBP w czwartek

W czwartek żużlowcy przeniosą się do Gniezna, gdzie o godz. 18 ruszy drugi w tym sezonie turniej Speedway Best Pairs, w którym rywalizują teamy sponsorskie. Transmisję z tych zawodów będzie można zobaczyć w Eurosporcie.

Na początek w Toruniu zwyciężyła ekipa Fogo Power, w barwach której mamy dwóch zawodników z gorzowskiej drużyny – Zmarzlika i starszego z braci Pawlickich. W Nice Racing znów zobaczymy Krzysztofa Kasprzaka. Na Gniezno wzmocnił się team Trans MF Pro Race, ostatni w pierwszej imprezie w tym roku. Do Martina Smolinskiego i Leona Madsena dołączył drugi Duńczyk – Nicki Pedersen.

SKŁADY:

Nice Racing: 1. Artiom Łaguta, 2. Antonio Lindback, 15. Krzysztof Kasprzak

Fogo Power: 3. Bartosz Zmarzlik, 4. Piotr Pawlicki, 16. Przemysław Pawlicki

Monster Energy Speedway Team: 5. Greg Hancock, 6. Chris Holder, 17. Paweł Przedpełski

City Team: 7. Kai Huckenbeck, 8. Erik Riss, 18. Tobias Kroner

Boll Team: 9. Jason Doyle, 10. Grigorij Łaguta, 19. Max Fricke

Eko Dir Speedway Team: 11. Maciej Janowski, 12. Vaclav Milik, 20. Szymon Woźniak

Trans MF Pro Race: 13. Martin Smolinski, 14. Nicki Pedersen, 21. Leon Madsen

Klasyfikacja przejściowa SBP 2017:

1. Fogo Power – 10 pkt

2. Boll Team – 8 pkt

3. Monster Energy Speedway Team – 6 pkt

4. Nice Racing – 4 pkt

5. Eko Dir Speedway Team – 3 pkt

6. City Team – 2 pkt

7. Trans MF Pro Race Team – 1 pkt

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej