W trzeciej kolejce PGE Ekstraligi żużlowcy Stali Gorzów mają odjechać swój drugi mecz w tym sezonie. Tym razem w niedzielę o godz. 19 podejmą ROW Rybnik. Czy jednym z naszych liderów będzie Przemysław Pawlicki? Kapitan drużyny 2017 rok zaczął świetnie, za co zdążył już odebrać fajną nagrodę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Niespełna 26-letni starszy z braci Pawlickich, który jeździ dla Gorzowa trzeci sezon, a drugi z rzędu, w wygranym przez Stal 46:44 meczu w Toruniu przywiózł cztery trójki i jedno zero – wielkanocne jajko jak sam to skomentował. W Zielonej Górze zwyciężył w finale Złotego Kasku i właśnie otrzymał tzw. dziką kartę na rundę Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie, która odbędzie się 13 maja. Do tej pory Przemysław Pawlicki wystartował w jednym turnieju GP. W 2012 roku w Lesznie uzbierał 7 pkt i zajął dziesiąte miejsce.

– Z bratem Piotrkiem napiszemy kolejne szczególne rozdziały w historii polskiego żużla – powiedział Przemek. – Braci nie było na torze w Grand Prix już blisko 13 lat, od startu braci Drymlów w Szwecji w 2004 roku. Fajnie, że kibice znowu będą mogli przekonać się, jak wygląda braterskie ściganie rywalizacja o mistrza świata. Towarzyszyłem „Piterowi” we wszystkich turniejach, w których mogłem, więc obecność w parku maszyn Grand Prix nie będzie dla mnie jakąś sensacją, ale jestem bardzo szczęśliwy, że tym razem postawię obok niego swoje motocykle, a nie tylko torbę podróżną. Dziękuję za „dziką kartę”. Na pewno jak najlepiej przygotuję się do tych zawodów. Mam nadzieję, że to dobry znak, aby na stałe zagościć w Grand Prix i uda się zrealizować to wielkie dla mnie sportowe marzenie.

Pawlicki świetnie zaczął sezon, ale dla niego liczy się, aby kolejne miesiące były równie udane. – Jazda wychodzi mi ostatnio całkiem dobrze, a więc przede wszystkim mam zamiar tym się cieszyć – powiedział kapitan Stali. – Nie ma żadnego zachłyśnięcia, bo to przecież jest dopiero początek rywalizacji. My też cały czas szukamy, testujemy, mamy swoje zagadki do rozwiązania.

ROW Rybnik nie pojechał jeszcze w lidze żadnego meczu. Kto najbardziej może zagrozić Stali? Grigorij Łaguta, Max Fricke? – Nie oglądam się na przeciwnika, wcześniej nie typuję jego mocnych punktów, bo w żużlu to często jest naprawę złudne – stwierdził Pawlicki. – Ktoś na kogo nie stawiałeś trafi z przełożeniami, ma dobry dzień i to on będzie wygrywał z każdym. Znacznie większą wagę przywiązuję do tego, co sam pokażę w każdych kolejnych zawodach.

Czy stalowcy są gotowi do pierwszego starcia ligowego na swoim stadionie? – Pogoda wszystkim psuje szyki, my też może nie mogliśmy tyle pojeździć na gorzowskim torze, ile byśmy chcieli – mówił nasz żużlowiec. – Co jednak mają powiedzieć inni, którzy obie kolejki ligowe mieli dotychczas przełożone? My akurat na otwarcie trafiliśmy na wyjazd do Torunia, a tam tor jest osłonięty przed deszczem. I był to dla Stali wyjazd szczęśliwy, bo przecież otworzyliśmy sezon ważnym zwycięstwem i jako drużyna pokazaliśmy się z dobrej strony. O pierwszy mecz na domowym stadionie też nie mam specjalnych obaw. To jednak to my tu jeździmy na co dzień i jestem pewien, że to będzie nasz bardzo ważny atut.

CASH BROKER STAL GORZÓW – ROW RYBNIK

Niedziela 30 kwietnia, godz. 19, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

STAL: 9. Przemysław Pawlicki, 10. Niels Kristian Iversen, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Martin Vaculik, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Hubert Czerniawski, 15. Rafał Karczmarz.

ROW: 1. Fredrik Lindgren, 2. Damian Baliński, 3. Max Fricke, 4. Tobiasz Musielak, 5. Grigorij Łaguta, 6. Kacper Woryna, 7. Robert Chmiel.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

niedziela 30 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Fogo Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra

godz. 16.30 MrGarden GKM Grudziądz – Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Get Well Toruń

godz. 19 Cash Broker Stal Gorzów – ROW Rybnik

MECZE ZALEGŁE Z 1. KOLEJKI:

wtorek 2 maja

godz. 18.30 nSport+ Włókniarz Częstochowa – ROW Rybnik

godz. 18.30 Falubaz Zielona Góra – MrGarden GKM Grudziądz

piątek 5 maja

godz. 20.15 nSport+ Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

PROGRAM 4. KOLEJKI:

piątek 5 maja

godz. 18 nSport+ ROW Rybnik – MrGarden GKM Grudziądz

niedziela 7 maja

godz. 16.30 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Cash Broker Stal Gorzów

godz. 16.30 Falubaz Zielona Góra – Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Get Well Toruń – Fogo Unia Leszno

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej