Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mecz z torunianami ostatecznie Stal wygrała 46:44, ale wykluczenie Zmarzlika mogło mieć wpływ na końcowy wynik. Można było jeszcze mocniej zdenerwować się po analizie całej sytuacji przez szefa sędziów Leszka Demskiego, który stwierdził, że wykluczony powinien być żużlowiec Torunia Greg Hancock.

Stanisław Chomski zaraz po spotkaniu tłumaczył, że za swoje nerwowe zachowanie przeprosił sędziego, niektóre jego słowa padły niepotrzebnie, choć warunki pracy na Motoarenie są dla ekipy gości niełatwe. – Organizatorzy nie reagowali na zachowanie ludzi z trybuny nad parkingiem, a padały słowa obrażające nas i moich bliskich – opowiadał szkoleniowiec.

Dziś Komisja Orzekająca Ligi zdecydowała, że Chomski zostanie zawieszony na dwa tygodnie za podburzanie publiczności oraz publiczne znieważenie sędziego podczas wspomnianego meczu.

– Reakcja komisji musiała być natychmiastowa, ponieważ nie możemy dopuszczać do eskalacji podobnych zachowań w przyszłości – powiedział Zbigniew Owsiany, przewodniczący KOL. – Wierzymy, że tak doświadczony trener, jakim jest Stanisław Chomski wyciągnie odpowiednie wnioski ze swojego postępowania podczas meczu w Toruniu.

Kara wchodzi w życie 27 kwietnia. Oznacza, że trener Stali przez dwa tygodnie nie będzie mógł pełnić żadnej funkcji podczas zawodów, a tym samym przebywać w parku maszyn. Nie będzie z bliska towarzyszył gorzowskim żużlowcom podczas niedzielnego meczu w Gorzowie z ROW oraz 7 maja we Wrocławiu.

Dziś poznaliśmy też żużlowca, który z numerem 16 pojedzie 13 maja w Grand Prix w Warszawie. Do czterech Polaków – Bartosza Zmarzlika, Piotra Pawlickiego, Macieja Janowskiego i Patryka Dudka – dołączy piąty, zawodnik Stali Przemysław Pawlicki, który notuje świetny początek sezonu. Rezerwowymi będą Krystian Pieszczek (GKM Grudziądz) i Paweł Przedpełski (Get Well Toruń). Z zawodników Stali zobaczymy także w stolicy Duńczyka Nielsa Kristiana Iversena i Słowaka Martina Vaculika.

CASH BROKER STAL GORZÓW – ROW RYBNIK

Niedziela 30 kwietnia, godz. 19, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

STAL: 9. Przemysław Pawlicki, 10. Niels Kristian Iversen, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Martin Vaculik, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Hubert Czerniawski, 15. Rafał Karczmarz.

ROW: 1. Fredrik Lindgren, 2. Damian Baliński, 3. Max Fricke, 4. Tobiasz Musielak, 5. Grigorij Łaguta, 6. Kacper Woryna, 7. Robert Chmiel.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

niedziela 30 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Fogo Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra

godz. 16.30 MrGarden GKM Grudziądz – Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Get Well Toruń

godz. 19 Cash Broker Stal Gorzów – ROW Rybnik

MECZE ZALEGŁE Z 1. KOLEJKI:

wtorek 2 maja

godz. 18.30 nSport+ Włókniarz Częstochowa – ROW Rybnik

godz. 18.30 Falubaz Zielona Góra – MrGarden GKM Grudziądz

piątek 5 maja

godz. 20.15 nSport+ Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

PROGRAM 4. KOLEJKI:

piątek 5 maja

godz. 18 nSport+ ROW Rybnik – MrGarden GKM Grudziądz

niedziela 7 maja

godz. 16.30 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Cash Broker Stal Gorzów

godz. 16.30 Falubaz Zielona Góra – Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Get Well Toruń – Fogo Unia Leszno

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.