Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotkanie z 2. kolejki GKM – Stal nie jest wyjątkiem, bo także nowe, lipcowe terminy zyskały dwa inne mecze z tej serii. Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Unią Leszno w niedzielę 9 lipca, dzień po leszczyńskim finale Drużynowego Pucharu Świata. Tydzień później – 16 lipca – pojadą nie tylko ekipy z Grudziądza i Gorzowa, ale również ROW Rybnik ze Spartą Wrocław.

Na razie w sezonie 2017 mamy za sobą ledwie dwa mecze. Get Well Toruń przegrał u siebie ze Stalą 44:46 oraz w Zielonej Górze z Falubazem 36:54.

Czy po najbliższej kolejce, zaplanowanej na niedzielę 30 kwietnia, w końcu uda nam się pokazać w miarę sensowną tabelę żużlowej ekstraklasy, w której każdy zespół odjedzie choćby po jednym meczu? Prognozy pogody już nie są tak optymistyczne jak dwa dni temu, dalej ma być zimno, ale wygląda na to, że przynajmniej nie będzie padać. W pierwszych dniach maja mają zostać odrobione wszelkie zaległości z 1. kolejki, a także zaplanowana jest czwarta seria.

Stal Gorzów szykuje się na niedzielne starcie w domu z ROW Rybnik (początek o godz. 19, brak transmisji telewizyjnej), a tydzień później drużyna trenera Stanisława Chomskiego jako jedna z pierwszych przetestuje nowy tor na gruntownie wyremontowanym, odmienionym nie do poznania Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

niedziela 30 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Fogo Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra

godz. 16.30 MrGarden GKM Grudziądz – Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Get Well Toruń

godz. 19 Cash Broker Stal Gorzów – ROW Rybnik

MECZE ZALEGŁE Z 1. KOLEJKI:

wtorek 2 maja

godz. 18.30 nSport+ Włókniarz Częstochowa – ROW Rybnik

godz. 18.30 Falubaz Zielona Góra – MrGarden GKM Grudziądz

piątek 5 maja

godz. 20.15 nSport+ Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

PROGRAM 4. KOLEJKI:

piątek 5 maja

godz. 18 nSport+ ROW Rybnik – MrGarden GKM Grudziądz

niedziela 7 maja

godz. 16.30 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Cash Broker Stal Gorzów

godz. 16.30 Falubaz Zielona Góra – Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Get Well Toruń – Fogo Unia Leszno

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.