– Występ przeciwko Stilonowi to jest dla nas najłatwiejszy mecz – mówił trener Piasta Mariusz Niewiadomski. – Nie grozi nam nic wyżej, nie spadniemy też niżej. Piłkarze dostają za to fajną nagrodę, czyli grę z tak dobrymi piłkarzami, jacy są u rywala. Dobrze, że lider zaraz idzie wyżej, bo w czwartej lidze wyłącznie się morduje. Remis to dla nas duży sukces, także styl w jakim go wywalczyliśmy.

W 56. minucie goście groźnie skontrowali i dodatkowo mogli skaleczyć stilonowców. Maciej Gasek dorzucił piłkę do bardzo aktywnego w ataku Karnina Bartłomieja Szamotulskiego. Ten uderzył piłkę głową, futbolówka wylądowała na poprzeczce.

Ostatni raz liderzy stracili punkty dawno temu, w 2. kolejce – przegrali 0:1 z Ilanką w Rzepinie. Dalej było 20 zwycięstw z rzędu, wiele z nich zdecydowanych. W domu niebiesko-biali w dotychczasowych jedenastu spotkaniach mieli 45 bramek strzelonych i tylko pięć straconych. Tym razem też skończyło się na zero z tyłu, ale to jest jedyny pozytyw. Skąd się wziął ten nieco zaskakujący remis, radujący jedynie ekipę Piasta?

Dużo niedokładności, mniej ruchu na boisku niż zwykle, niedbałość w zagraniach, nie tylko tych otwierających drogę do bramki, ale nawet obrońcy Stilonu bez nacisku potrafili wybić piłkę w aut, zamiast do kolegi z zespołu. Do tego indolencja strzelecka, uderzeń wiele, ale celne tylko jedno. W 79. minucie przepięknie strzelił z daleka Łukasz Maliszewski, interwencja bramkarza gości Piotra Gawlika była równie świetna. Tym razem druga połowa była gorsza, sześć impulsów z ławki dało gospodarzom niewiele.

Lider grał byle jak, a tak nie da ograć się drużyny, gdzie w obronie brylują dwaj doświadczeni piłkarze z rocznika 1984, mający za sobą stilonowską przeszłość – Adam Suchowera i Dawid Kucharski. Co ciekawe, defensywa Piasta wcale nie zaczęła się walić, gdy drugi z wymienionych w 75. minucie musiał opuścić boisko przez uraz mięśniowy.

W sobotę 29 kwietnia o godz. 14 Stilon zagra z Czarnymi w Witnicy.

STILON GORZÓW – PIAST KARNIN 0:0

STILON: Paszkowski – Błajewski (75. min Wiśniewski), Szwiec, Ogrodowski, Łaźniowski (80. min Enjo) – Pakuła (59. min Jakubowski), Maliszewski, Ouedraogo (68. min Mrozek), Kaczmarczyk – Nowak (80. min Zieliński), Posmyk (59. min Rymar).

WYNIKI Z 23. KOLEJKI:

Stilon Gorzów – Piast Karnin 0:0, Sprotavia Szprotawa – Ilanka Rzepin 1:1, TS Przylep – Formacja Port 2000 Mostki 0:5, Santos Świebodzin – Lubuszanin Drezdenko 2:3, Dąb Przybyszów – Spójnia Ośno Lubuskie 1:1, Korona Kożuchów – Arka Nowa Sól 1:1, ZAP Syrena Zbąszynek – Budowlani Lubsko 5:1, Odra Bytom Odrzański – Czarni Browar Witnica 0:1, Meprozet Stare Kurowo – Odra Górzyca 0:2.

• 18. Meprozet Stare Kurowo 23 17 22:49

Zwycięzca lubuskich rozgrywek awansuje do III ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2016/17: Paweł Posmyk – 13 bramek, Rafał Świtaj – 9, Adrian Nowak – 8, Piotr Rymar – 6, Alan Błajewski – 4, Jędrzej Drame – 4, Łukasz Maliszewski – 4, Michał Pakuła – 4, Daniel Mrozek – 3, Damian Szałas – 3, Filip Wiśniewski – 3, Masahiro Enjo – 2, Adam Gruszecki – 2, Patryk Jakubowski – 2, Krzysztof Kaczmarczyk – 2, Filip Łaźniowski – 2, Jakub Okuszko – 2, Abdul Ouedraogo – 2, Mateusz Ogrodowski – 1, Tomasz Szwiec – 1. Gole samobójcze – 5.