Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Jestem zadowolony z tego, co na początku sezonu moi zawodnicy prezentują na obcych torach – mówił trener Stali Stanisław Chomski. – Bardziej mieszane uczucia mam po występach domowych, ale to też nie jest jakimś wielkim zaskoczeniem. Przecież wszyscy uczymy się nowej nawierzchni w Gorzowie.

W Lesznie nasi juniorzy – Rafał Karczmarz i Hubert Czerniawski – zdobyli razem jeden, przysługujący im punkt w starciu młodzieżowców. To nie jest żadne zaskoczenie. – Po przejściu na wiek seniora Bartka Zmarzlika i Adriana Cyfera, z którym mimo jego aktualnych występów dla Piły wciąż wiążę duże nadzieje, zachwianie równowagi było nieuniknione – dodał nasz szkoleniowiec. – Są nowi chłopacy, każdy z nich marzy, aby zaistnieć w żużlu. Na razie praca, praca i jeszcze raz praca, a może w drugiej części sezonu ktoś z nich będzie już zapisywał na swoim koncie więcej punktów.

Wielu typuje, że bez choć jednego, przyzwoitego młodzieżowca, Stal w PGE Ekstralidze zbyt wiele nie zdziała. Gorzowianie chcą jednak zaprzeczyć tym przewidywaniom, spróbują być mocni swoimi pięcioma seniorami.

Dziś w Lesznie, na torze naprawdę groźnej Unii, zawodnicy z numerów od jeden do pięć uzbierali 42 pkt. To były naprawdę niezłe występy.

Najlepsi w Stali – Zmarzlik, Niels Kristian Iversen i Przemysław Pawlicki. Od razu trzeba dodać, że Martin Vaculik i Krzysztof Kasprzak też mieli dobre wyścigi, pokazywali szybkość. Cała piątka zaciekle walczyła z gospodarzami na dystansie i choć w ostatecznym rozrachunku więcej mijanek na plus zaliczyli jednak leszczynianie (Janusz Kołodziej, Emil Sajfutdinow), to w przyszłość możemy patrzeć z optymizmem. Czy jużw lidze, w Toruniu lub w Lesznie 43 zdobyte punkty nie wzięlibyśmy w ciemno? Z takimi zdobyczami będziemy o krok o zwycięstwa, a pamiętajmy, że w dzisiejszej potyczce towarzyskiej lider Zmarzlik pojechał cztery razy. W Gorzowie wygraliśmy z Unią 48:42.

Od teraz zaczynamy trzymać kciuki za pogodę. Na razie prognozy są niestety takie, że deszcz i zimno mogą storpedować większość jeśli nie wszystkie mecze świątecznej, inauguracyjnej kolejki w żużlowej ekstraklasie.

FOGO UNIA LESZNO – CASH BROKER STAL GORZÓW 47:43

UNIA L.: Emil Sajfutdinow 10+1 bonus (1,1,3,2,3), Peter Kildemand 2 (0,2,0,0,0), Piotr Pawlicki 7 (1,2,3,1,0), Janusz Kołodziej 10+3 (3,1,2,1,3), Nicki Pedersen 6+1 (2,2,2,-), Bartosz Smektała 8 (3,3,2), Dominik Kubera 3+2 (2,1,0), Grzegorz Zengota 1 (1).

STAL: Przemysław Pawlicki 10+1 bonus (2,0,3,3,2), Niels Kristian Iversen 10+2 (3,3,1,2,1), Martin Vaculik 7+1 (0,1,2,3,1), Krzysztof Kasprzak 5+1 (2,0,1,0,2), Bartosz Zmarzlik 10 (3,3,1,3), Rafał Karczmarz 1 (1,0,d), Hubert Czerniawski 0 (0,0,0).

PROGRAM 1. KOLEJKI:

niedziela 16 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Włókniarz Częstochowa – ROW Rybnik

godz. 19 nSport+ Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

poniedziałek 17 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19 nSport+ Get Well Toruń – Cash Broker Stal Gorzów

PROGRAM 2. KOLEJKI:

sobota 22 kwietnia

godz. 17.30 nSport+ ROW Rybnik – Betard Sparta Wrocław

godz. 20 nSport+ Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń

niedziela 23 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

godz. 19 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz – Cash Broker Stal Gorzów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.