Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski klub żużlowy związał się z poznańskim kantorem internetowym Cash Broker na dwa lata. Udostępnił nowemu sponsorowi miejsce w nazwie zespołu, który będzie występował w PGE Ekstralidze. Kwota umowy jest objęta tajemnicą handlową. Wiadomo jednak, że firma za nazwę zapłaci kwotę liczoną w setkach tysięcy złotych. Jej logo już mogliśmy zobaczyć nad boksami zawodników, w parkingu naszego stadionu.

– Cieszę się, że zyskujemy sponsora spoza naszego regionu, bo to świadczy o wiarygodności klubu – powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. – Cash Broker przez lata współpracował z Lechem Poznań, teraz zdecydował się na dłuższy związek z naszym klubem. Mam nadzieję, że pod nową nazwą pojedziemy po kolejne sukcesy.

– Nie ukrywam, że ta umowa i miejsce w nazwie żużlowego mistrza Polski to dla nas zaszczyt – przyznał Marek Grzyb, właściciel nowego sponsora. – Rozważaliśmy różne propozycje, ale właśnie z ta z Gorzowa była dla nas najatrakcyjniejsza. W ten sposób zaczynamy budować więzi ze Stalą, a zawodnikom, trenerom i działaczom oczywiście życzę obrony tytułu.

Nasi żużlowcy dziś mają próbę generalną przed startem ligi. O godz. 17 jadą towarzyski rewanż z niezwykle silną Unią w Lesznie, którą na swoim torze w ubiegłym tygodniu pokonaliśmy 48:42.

Trener Stanisław Chomski, w porównaniu do domowego występu, pozamieniał zawodników parach. Bartosz Zmarzlik nadal wystartuje z młodzieżowcami, Przemysław Pawlicki z Nielsem Kristianem Iversenem, a Martin Vaculik z Krzysztofem Kasprzakiem. Tym razem jednak to Pawlicki i Vaculik będą prowadzącymi parę. Czy te zmiany w domu i na wyjazdach są sposobem na pogodzenie oczekiwań piątki seniorów? – Na razie tego próbujemy, zobaczymy co będzie dalej – stwierdził Chomski. – Jedno jest pewne: najważniejsze musi być dobro drużyny, a nie indywidualne ambicje zawodników. O wszystkim będzie też decydować aktualna forma.

W świąteczne dni ma ruszyć PGE Ekstraliga 2017. Czy to się jednak uda? Właściwie w żadnej części Polski nie widać słońca i ciepła, a zapowiadane jest zdecydowane ochłodzenie oraz deszcze. Na dziś szukuje nam się inauguracja sezonu z przeszkodami, chyba że w ostatniej chwili pogoda zlituje się nad żużlowcami i kibicami.

PROGRAM 1. KOLEJKI:

niedziela 16 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Włókniarz Częstochowa – ROW Rybnik

godz. 19 nSport+ Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

poniedziałek 17 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19 nSport+ Get Well Toruń – Cash Broker Stal Gorzów

PROGRAM 2. KOLEJKI:

sobota 22 kwietnia

godz. 17.30 nSport+ ROW Rybnik – Betard Sparta Wrocław

godz. 20 nSport+ Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń

niedziela 23 kwietnia

godz. 16.30 nSport+ Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

godz. 19 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz – Cash Broker Stal Gorzów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.