Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zgodnie z umową z miastem, wykonawca inwestycji ma informować na bieżąco o postępach prac. Oto tygodniowy komunikat Taumera:

Na ul. Warszawskiej w zeszłym tygodniu zakończono betonowanie nawierzchni torowiska. W obecnym będą betonowane opaski torowiska. Lewy pas jezdni został przygotowany do rozpoczęcia prac bitumicznych, które zaczną się w ciągu najbliższych dni. Na prawym pasie kontynuowane będą profilowanie i zagęszczanie kruszywa oraz układanie ścieku przy krawężniku, tak aby w najbliższym czasie rozpocząć prace bitumiczne również na tej stronie.

Na ul. Walczaka, na rondzie, w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z profilowaniem i zagęszczeniem kruszywa łamanego, które będę kontynuowane w bieżącym tygodniu. Na rondzie zamontowane zostały krawężniki, dzięki czemu można już zaobserwować jego dokładny kształt.

W dalszym fragmencie ul. Walczaka, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, trwać będą roboty ziemne oraz prace związane z warstwą stabilizacji gruntu cementem, a także układanie kabli oświetleniowych.

W okolicy Białego Kościoła zostanie utwardzony grunt, tak aby na czas Świąt Wielkanocnych zapewnić możliwie komfortowe warunki dojścia do świątyni”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.