Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To było 28 maja 2016 r. Magda i Piotr przez cały dzień wysyłali sobie SMS-y. Umówili się na sobotni wieczór. W mieszkaniu chłopaka przy ul. Drzewickiej w Kostrzynie nad Odrą pili alkohol. Jego rodziców nie było wtedy w domu.

Co dokładnie stało się w mieszkaniu, wie zatem tylko ten młody mężczyzna. O wszystkim opowiedział prokuratorowi i kryminalnym z Gorzowa i Kostrzyna. Szybko został zatrzymany, przyznał się do winy, od początku składał obszerne wyjaśnienia, nie zmieniał wersji.

Prokuratura Rejonowa w Słubicach oskarżyła Piotra F. (rocznik 1989) o zabójstwo – w myśl artykułu 148 kodeksu karnego grozi mu kara od ośmiu do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie za kratkami. F. miał udusić swoją koleżankę.

Do uduszenia doszło podczas seksu – taką wersję przedstawił Piotr. Ona miała go podduszać, on zrobił to samo... To była chwila. Gdy Magda straciła przytomność, Piotr spanikował. Nie wezwał pogotowia. Gdy już nie żyła, ubrał ją i ukrył w krzakach nieopodal bloku, w którym mieszkał. Tam, w niedzielę nad ranem, ciało odnalazł przypadkowy przechodzień.

Prokuratura potwierdza tylko, że podczas spotkania w mieszkaniu „doszło do kontaktu seksualnego”, przy czym „nie doszło do zgwałcenia”. – W czasie śledztwa zlecono opinie biegłych z kilku specjalizacji. Przygotowano m.in. dokumentację z dziedziny daktyloskopii, traseologii i informatyki. Piotra F. badał psychiatra, psycholog oraz seksuolog. W sprawie przesłuchano 33 świadków – mówi „Wyborczej” prokurator Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Sprawa wstrząsnęła przygranicznym Kostrzynem nad Odrą. Piotr F. miał bowiem dość dobrą opinię wśród sąsiadów. Grzeczny chłopak, honorowy dawca krwi, działał jako wolontariusz na Woodstocku, ostatnio pracował w jednej z okolicznych fabryk, był stróżem. Do dziś przebywa w areszcie. Jego proces przed gorzowskim sądem okręgowym rozpocznie się przed wakacjami.

Siałkowski pisze z sądu - obserwuj moją stronę na Facebooku

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.