Krakowianki dwa razy wygrywają w Bydgoszczy, choć... – Kto nie był ten nie widział, że to my mogliśmy wygrać oba pojedynki, naprawdę byliśmy tego bliżej – stwierdził niepocieszony trener Artego Tomasz Herkt. – To jedna z liderek Wisły Ewelina Kobryn uczciwie przyznała, że Wisła zwyciężała u nas szczęśliwie. W pierwszym spotkaniu mieliśmy już 19 pkt przewagi, ostatnią kwartę przegraliśmy 4:21. Na 90 sekund przed końcem niedzielnego meczu wygrywaliśmy 56:50, niestety dwie proste straty i dalej przegrana dogrywka. Świetne widowiska, przy komplecie publiczności. I tylko awansu żal, finał będzie miał inny skład niż przed rokiem. Nie składamy jednak broni, to bardzo ważne, że piąty rok z rzędu jesteśmy w strefie medalowej, za chwilę bijemy się o brązowy krążek.

Trener Ślęzy Arkadiusz Rusin, po podziale wygranych we Wrocławiu obiecywał, że skoro CCC polubiło pięciomeczowe serie to tyle spotkań zagra też w półfinale. W sobotę, w trzeciej grze, polkowiczanki wyrwały zwycięstwo w ostatniej kwarcie, wygranej 25:10. Niedziela to już dominacja Ślęzy, najlepszej drużyny sezonu zasadniczego. Prowadzenie CCC – zero sekund, najwyższa przewaga wrocławskich koszykarek – 26 pkt. I piąty mecz w środę.

Wiadomo już, że wszystkie mecze finałowe pokaże TVP Sport. Dlatego nieco został zmodyfikowany terminarz serii o złoto, a jeśli i tam zobaczymy pięć pojedynków, to również wydłuży nam się sezon. Wstępnie finały mieliśmy oglądać między 20 a 29 kwietnia. Nowe ustalenia to 19, 20, 29 kwietnia oraz ewentualnie 30 kwietnia i 3 maja. Seria o brąz zostanie rozegrana między 19 a 27 kwietnia, w terminach, które były znane od początku rozgrywek.