To był błąd w środku pola. Goście z Mostek w 2. minucie przejęli piłkę i objęli prowadzenie. – Sami sobie strzeliliśmy tę bramkę – przyznał trener Stilonu Adam Gołubowski. W tygodniu poprzedzającym spotkanie z Formacją nasz szkoleniowiec chwalił swoich piłkarzy, był zadowolony z ich zaangażowania, z konkurencji na treningach. Obiecywał, że najlepsze mecze gorzowian dopiero nadchodzą i nie pomylił się.

Wyrównalibyśmy już wcześniej, ale w bardzo dobrych akcjach brakowało kropki nad „i” – porządnych strzałów. W końcu jednak w 31. minucie Piotr Rymar przedłużył piłkę głową do Michała Pakuły, a ten – niepilnowany – miał czas, aby spokojnie przyjąć futbolówkę w polu karnym i z kilkunastu metrów wpakować ją do siatki przeciwników.

Po przerwie nie zwalnialiśmy. Z chęcią, wysoko atakowaliśmy rywali, konsekwentnie parliśmy do przodu, próbując wielu sposobów na sforsowanie obrony Formacji. To był mecz do oglądania i chwalenia stilonowców. Kolejne bramki dołożyli Adrian Nowak, Łukasz Maliszewski (z rzutu karnego, po ewidentnym faulu na Pakule) oraz w doliczonym czasie gry Paweł Posmyk.

– Cieszy, że ani na chwilę nie straciliśmy kontroli nad meczem – opowiadał trener Gołubowski. – Graliśmy naprawdę bardzo dobrze, wszyscy widzieli, że gole były kwestią czasu. Miło jest patrzeć na postępy poszczególnych zawodników, ten progres to dobry znak na przyszłość.

W Wielką Sobotę 15 kwietnia o godz. 14 gorzowianie zagrają ze znajdującymi się na 15. miejscu Budowlanymi w Lubsku.

STILON GORZÓW – FORMACJA PORT 2000 MOSTKI 4:1 (1:1)

BRAMKI: Pakuła (31.), Nowak (53.), Maliszewski (55., z karnego), Posmyk (90.) – Nahornyi (2.)

STILON: Paszkowski – Błajewski (79. min Enjo), Kaczmarczyk, Ogrodowski (78. min Szwiec), Łaźniowski – Maliszewski, Wiśniewski, Rymar (64. min Świtaj) – Pakuła (75. min Ouedraogo), Nowak (64. min Posmyk), Jakubowski (46. min Mrozek).

WYNIKI Z 21. KOLEJKI:

Stilon Gorzów – Formacja Port 2000 Mostki 4:1, Odra Bytom Odrzański – Budowlani Lubsko 4:0, Meprozet Stare Kurowo – Piast Karnin 1:1, ZAP Syrena Zbąszynek – Spójnia Ośno Lubuskie 1:1, Korona Kożuchów – Czarni Browar Witnica 1:0, Arka Nowa Sól – Odra Górzyca 0:2, TS Przylep – Ilanka Rzepin 1:4.

• 18. Korona Kożuchów 21 14 18:50

Zwycięzca lubuskich rozgrywek awansuje do III ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2016/17: Paweł Posmyk – 12 bramek, Rafał Świtaj – 9, Adrian Nowak – 7, Piotr Rymar – 5, Alan Błajewski – 4, Jędrzej Drame – 4, Łukasz Maliszewski – 4, Michał Pakuła – 4, Daniel Mrozek – 3, Damian Szałas – 3, Filip Wiśniewski – 3, Masahiro Enjo – 2, Adam Gruszecki – 2, Patryk Jakubowski – 2, Krzysztof Kaczmarczyk – 2, Filip Łaźniowski – 2, Jakub Okuszko – 2, Abdul Ouedraogo – 2, Mateusz Ogrodowski – 1, Tomasz Szwiec – 1. Gole samobójcze – 5.