Ostatnie saneczkowe mistrzostwa Polski seniorów mieliśmy na koniec października ubiegłego roku, tym razem najlepsi rozdzielili medale już na koniec marca. Reprezentanci UKS Nowiny Wielkie dwa razy stawali na podium.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W jedynkach kobiet, gdzie saneczkarki z podgorzowskich Nowin Wielkich dominują od lat, nie miała sobie równych Ewa Kuls. 25-latka po bardzo dobrym sezonie w Pucharze Świata, w mistrzostwach kraju wyprzedziła drugą Klaudię Domaradzką z Karkonoszy Jelenia Góra grubo o ponad sekundę.

Szósta była druga z zawodniczek UKS Nowiny Wielkie Emilia Grudzień, a na ostatnim, ósmym miejscu sklasyfikowano Natalię Wojtuściszyn. 24-latka pechowo przejechała ostatni sezon i takie były również dla niej mistrzostwa Polski w Siguldzie na Łotwie. Tamten tor Polacy traktują jak domowy. W naszym kraju nie ma odpowiedniego obiektu do saneczkarstwa lodowego. Wojtuściszyn już w pierwszym ślizgu straciła szansę na dobrą pozycję i nie przystąpiła do drugiego.

Zawodnicy z Nowin zdobyli też brąz w drużynie. Zliczono wyniki z konkurencji indywidualnych. Obok Kuls na podium stanęli Kacper Pęczak i Kamil Wojczuk. Pęczak był siódmy w jedynkach mężczyzn (na ośmiu startujących), a razem z Wojczukiem zajęli ostatnią, piątą pozycję w dwójkach.

Za 309 dni przed biało-czerwoną ekipą igrzyska olimpijskie w Pjongczang. Możemy być pewni, że nie zabraknie tam przedstawicieli klubu z Nowin.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej