Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W jedynkach kobiet, gdzie saneczkarki z podgorzowskich Nowin Wielkich dominują od lat, nie miała sobie równych Ewa Kuls. 25-latka po bardzo dobrym sezonie w Pucharze Świata, w mistrzostwach kraju wyprzedziła drugą Klaudię Domaradzką z Karkonoszy Jelenia Góra grubo o ponad sekundę.

Szósta była druga z zawodniczek UKS Nowiny Wielkie Emilia Grudzień, a na ostatnim, ósmym miejscu sklasyfikowano Natalię Wojtuściszyn. 24-latka pechowo przejechała ostatni sezon i takie były również dla niej mistrzostwa Polski w Siguldzie na Łotwie. Tamten tor Polacy traktują jak domowy. W naszym kraju nie ma odpowiedniego obiektu do saneczkarstwa lodowego. Wojtuściszyn już w pierwszym ślizgu straciła szansę na dobrą pozycję i nie przystąpiła do drugiego.

Zawodnicy z Nowin zdobyli też brąz w drużynie. Zliczono wyniki z konkurencji indywidualnych. Obok Kuls na podium stanęli Kacper Pęczak i Kamil Wojczuk. Pęczak był siódmy w jedynkach mężczyzn (na ośmiu startujących), a razem z Wojczukiem zajęli ostatnią, piątą pozycję w dwójkach.

Za 309 dni przed biało-czerwoną ekipą igrzyska olimpijskie w Pjongczang. Możemy być pewni, że nie zabraknie tam przedstawicieli klubu z Nowin.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.